Чистота може «вбити» людський організм

З дитинства людей привчають, що потрібно підтримувати чистоту, мити руки, проводити антибактеріальне прибирання. Це вважається корисним для людського здоров’я. Однак нещодавно вчені з’ясували, що це не зовсім так. Адже чистота може зробити негативний вплив на організм людини.

Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці, які вирішили перевірити, наскільки важливо дотримуватися чистоти в сучасному світі. Виявилося, що це не найголовніше в житті людини, так як чистота може чинити шкідливий вплив на людей.

Зокрема, серйозно страждає імунна система людини. Це трапляється через те, що знищення мікробів відбувається за рахунок використання дезінфікуючих засобів, антибактеріального мила. Вчені вважають, що діти народжуються мало не стерильними, без всяких бактерій. Тому їх імунна система вважається недостатньо розвиненою.

Мікроби здатні запустити захисну функцію організму. Без них імунна система не здатна боротися з різними типами інфекцій. Таким чином, дослідники говорять, що за допомогою мікробів можна навчити імунокомпетентні клітини розпізнавати і ліквідувати «ворогів» здоров’я.

Найчастіше діти, які живуть в селі, на фермі, тобто в менш гігієнічному середовищі, мають менші ризики захворіти на астму. Вчені пояснюють, що посилена гігієна може збільшити цю ймовірність.

Зрозуміло, це не означає, що руки не треба мити зовсім. Потрібно дотримуватися правил гігієни в розумних межах, коли існує ймовірність поширення і зараження інфекційними болячками – перед їжею, після туалету і їзди в громадському транспорті.

Поділись


Новини партнерів