Ми звикли вважати, що майже всі овочі можна їсти в такому вигляді, в якому ми їх принесли додому або виростили на грядці. Але щодо цих овочів це правило не працює. Частину з них потрібно обсмажити або зварити, щоб отримати максимальну користь. Деякі ж взагалі шкодять здоров’ю, якщо вживати їх сирими.
Спаржа. Спаржа – надзвичайно корисний овоч, який до того ж здатний надавати благотворний вплив в справі профілактики онкологічних захворювань. Але справа в тому, що в сирому вигляді він практично не потрібен. Фахівці радять готувати спаржу на пару або обсмажувати в олії, щоб розкрити всі її корисні властивості і отримати максимум поживних речовин. Включаючи в меню сиру спаржу, ви собі не нашкодите, але в цьому не буде також і ніякого сенсу.
Гриби. Технічно гриби не є овочем, тому поява їх в цьому списку виправдана тільки тим, що потрібно ще раз попередити: сирими гриби їсти не можна. По-перше, це може привести до серйозного отруєння, по-друге, ви не відчуєте справжнього смаку грибів, і головне, ваш організм не отримає тієї кількості білка, яку міг би отримати, якщо гриби правильно приготувати. При термообробці вони також стають багатшими калієм, що важливо для організму.
Помідори. Помідори – той овоч, який в сирому вигляді їдять набагато частіше, ніж в обробленому. А між тим, це може зашкодити травленню і порушити деякі обмінні процеси в організмі. Зате тушковані або обсмажені на грилі вони здатні вивільнити великі дози речовини під назвою лікопін. Ця речовина відома своїми здібностями в боротьбі з раковими клітинами. Так що незважаючи на вашу любов до свіжих помідорів, додайте в раціон кілька томатів, попередньо підданих термообробці.
Картопля. Смак сирої картоплі може бути досить цікавим, саме тому її прагнуть спробувати в необробленому вигляді навіть діти. Але це дійсно велика помилка. У сирій картоплі досить багато токсинів, а сирий крохмаль може істотно вплинути на стан травної системи, і це буде довгостроковий і неприємний ефект.
Брюссельська капуста. Брюссельська капуста здатна в короткі терміни викликати здуття живота і біль в шлунку, якщо вживати її сирою. До того ж це той овоч, який в необробленому вигляді дуже складно піддається переварюванню. Фахівці радять обсмажувати її в олії з додаванням солі. Це усуне всі неприємні ефекти і зробить її корисною стравою без всяких побічних ефектів.
Броколі і цвітна капуста. Броколі, ймовірно, більш корисна в сирому стані, але наш організм не завжди здатний впоратися з її переварюванням. Щоб не ризикувати, краще приготувати її на пару. Те ж стосується цвітної капусти, в якій при приготуванні стають більш активними ферменти, які очищають печінку і забезпечують більш легке перетравлювання.
Шпинат. Хоча ми і звикли їсти шпинат в сирому вигляді, як листя салату, це не зовсім вірне рішення. В приготованому шпинаті міститься набагато більше кальцію, заліза і магнію – тих елементів, які забезпечили йому популярність і звання одного з найбільш корисних продуктів. Тому шпинат перед додаванням в пасту, омлет або овочі краще злегка обсмажити.