5 міфів, які заважають нам схуднути

Зайва вага – це історія про ставлення до Себе і свого Тіла. Хороша новина в тому, що це ставлення можна змінити. Іноді на шляху до змін лежать міфи, про які ми хочемо вам розповісти.

Міф N1. Голодування – кращий метод.

Голодування може бути корисним тільки для людей без порушень харчової поведінки.

Зайва вага має психологічні причини. 99% людей із зайвою вагою часто відчувають почуття провини і сорому. Голодування має неусвідомлений психологічний сенс – «спокута провини» за напади харчової розпусти. Але «спокута провини» не змінює поведінку. Після курсу голодування, людина повернеться до старої моделі харчової поведінки і знову видужає.

Харчовий достаток прийшов до нас вже після розпаду СРСР. А людський мозок ще не звик до нових умов. Він реагує на обмежувальні заходи «по-старому». Організм включає «режим голодування», тобто утримання калорій і подвоєне виробництво жирових клітин.

Міф 2. Чарівна дієта

Багато хто думає, що існує чарівна дієта, яка знижує вагу назавжди. Дієти допомагають знизити вагу за рахунок зменшення калорійності. Багато дієт є ефективними, але цей ефект завжди тимчасовий.

У 98% людей із зайвою вагою є дисоціація тіла і емоцій. Емоції, тіло і розум живуть, як би окремо один від одного.

У дієтах пропонується штучний режим харчування і контролю, що ще сильніше розриває взаємозв’язок між тілом і емоціями.

На дієті включається «режимголодування» з усіма наслідками, що випливають.

Міф N3. Залізна воля – 100 процентний успіх

На шляху до стрункості багато людей катують себе виснажливими тренуваннями і дієтами – ці методи засновані на волі. Згідно з даними наукових досліджень, на «волі» можна протриматися максимум 2-3 роки. Потім відбуваються зриви.

Вольові зусилля працюють з наслідками зайвої ваги, а не з її причинами. А ще: коли ми формулюємо мету, виходячи з волі, в ній мало енергії. Мало енергії – мало руху.

Міф 4. «Я тут ні при чому»

Люди із зайвою вагою гіпервідповідальні по відношенню до інших, але мають знижену відповідальність по відношенню до самих себе.

Їм завжди «колись», у них завжди «робота важливіша». Тому «можна пропустити сніданок і обід за роботою», а ввечері «відвести душу» в обнімку з холодильником, випробувавши на ранок знову почуття провини і сорому і т. д.

Щоб вийти із замкнутого кола, потрібно прийняти відповідальність і почати змінювати мислення, установки, ставлення до себе, стандарти і поведінку.

Міф п’ятий. «Психологія тут ні при чому»

Наукові дослідження констатують що:

– Люди із зайвою вагою мають 7 схожих рис характеру: схильність догоджати іншим, перфекціонізм, дисоціацію тіла і емоцій, трудоголізм, негативне мислення, низьку відповідальність по відношенню до себе, знижену самооцінку.

– У структурі емоційного життя людей, що часто переїдають, завжди присутній чотири повторюваних емоції: агресія, вина, сором і тривога.

– Харчова поведінка при переїданні керується емоціями.

Ймовірно, ви трохи засмутилися. Але насправді все не так уже й погано. Вихід є. Досвідчені дієтологи навчають навичкам усвідомленого харчування, тренують нові звички і отримують стабільні результати.

Поділись


Новини партнерів