Вечеря мінімум за дві години до сну, яку вважають ранньою, значно знижує ризик розвитку раку двох видів. Такого висновку дійшли науковці Барселонського інституту глобального охорони здоров’я (ISGlobal).
Зокрема, «правило ранньої вечері» може захистити від розвитку раку молочної залози і передміхурової залози, звичка рано вечеряти зменшує ймовірність появи цих захворювань в середньому на 20%.
У своєму дослідженні вчені проаналізували дані 621 чоловіка, що хворі на рак передміхурової залози, і 1205 жінок, у яких діагностовано рак грудей. Їх показники порівняли з параметрами 872 чоловіків і 1 321 жінки, які не мали онкологічних захворювань. Вчені вивчали такі фактори, як особливості щоденного прийому їжі, типовий розпорядок дня, хронотип («сова» або «жайворонок»), дотримання рекомендацій по профілактиці захворювань.
В результаті автори роботи дішли висновку, що дотримання здорових добових схем харчуваня пов’язано з більш низьким ризиком розвитку раку.
«Люди, які вечеряли за дві години до сну і раніше, мали на 26% менше шансів на розвиток раку простати і на 16% менше шансів на розвиток раку молочної залози в порівнянні з тими, хто вечеряв безпосередньо перед сном», – заявили вчені.
Дослідники переконані, що існує взаємозв’язок між добовими ритмами людини, метаболічними здібностями його організму і виникненням раку. Згідно з версією, ранні вечері, на відміну від пізніх, не ведуть до порушень функцій організму, пов’язаних з природними циркадними ритмами, чим і захищають організм людини від виникнення хвороб.