Білок чорної квасолі за своїм складом найбільше нагадує тваринний, тому продукт рекомендовано вживати людям, які відмовились від продуктів тваринного походження.
Бобові повільно проходять по шлунково-кишковому тракту, на відміну від простих цукрів, які моментально потрапляють в кров. Така стабільна робота шлунково-кишкового тракту забезпечує хімічний баланс і кількість корисних мікробактерії в шлунково-кишковому тракті. Немає різкого сплеску інсуліну в крові, перепадів апетиту. Так рослинні волокна і білки захищають від діабету 2 типу.
Бобові багаті розчинними волокнами, які не дають холестерину відкладатися в судинах. Рівень холестерину падає, знижується ризик серцево-судинних захворювань, в тому числі ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда.
Квасоля містить вітамін B6, які бере участь в утворенні корисних амінокислот, необхідних для роботи нервової системи. Чорна квасоля знижує ризик виникнення раку, особливо кишечника. У ній є протизапальні фітонутрієнти.
Які ж мінуси вживання квасолі?
Олігосахариди в складі квасолі викликають газоутворення.
Як вибрати чорну квасолю?
Сухі боби чорної квасолі продаються в пакетах і на вагу. Краще купувати розфасовані боби, менше шансів купити неякісний продукт. Боби не повинні бути вологими і потрісканими.
Консервована квасоля майже не поступається свіжій. Читайте все, що написано на упаковці: чим менше солі і консервантів, тим краще.