Вічна молодість – поки що нездійсненна мрія більшості людей. Незважаючи на нинішню недосяжність подібного результату, можливості, що дозволяють молодо виглядати якомога довше, цікавлять не тільки жінок, а й чоловіків. Однією з найважливіших ролей в цій серйозній справі, як це не дивно, грає саме харчування. Ми з’ясували, що потрібно їсти, щоб зберегти молодість.
Антивікова дієта, заснована на особливих властивостях тих чи інших продуктів, що дозволяють сповільнювати процеси старіння в людському організмі, сприяє боротьбі за прекрасний зовнішній вигляд. Перейти на таку систему харчування ніколи не пізно і завжди – результативно. Основний секрет цієї дієти полягає саме в наповненні раціону достатньою кількістю речовин, що забезпечують організму належну інтенсивність регенеративних процесів. Ось 10 найбільш бажаних продуктів, здатних істотно вплинути на зовнішній вигляд.
1. Насіння гарбуза
Насіння цього овочу рясніє великою кількістю поліненасичених жирних кислот, а також триптофаном і цинком. Наприклад, цинк цінний тим, що він бере участь у великій кількості різних процесів в організмі і захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів.
Цей мікроелемент активно протидіє руйнівному впливу вільних радикалів, має протизапальний ефект і відмінно розгладжує зморшки. Індикаторами дефіциту цинку в організмі можуть стати такі проблеми зі шкірою як екземи, акне та інші недосконалості. Не менше страждають від нестачі цинку та інші органи – нігті і волосся. З’їдаючи всього жменю гарбузового насіння протягом дня, ви зможете захистити свою зовнішність від багатьох напастей.
2. Жирна морська риба
Сардина, скумбрія, оселедець і сьомга, а також – інші представники лососевих риб, будуть найкращим вибором в даному випадку. Основною цінною речовиною в цьому типі продуктів можна вважати омега-3 кислоти, які чинять протизапальну і омолоджуючу дію на клітини вашої шкіри, волосся і нігтів. Крім протидії старінню, цінні речовини, що містяться в жирній морській рибі, благотворно впливають на ваш настрій і зміцнюють пам’ять.
3. Помідори
Як відомо, ці овочі дуже багаті на каротиноїди і такий цінний барвник як лікопін. Головний секрет використання помідорів в раціоні полягає в тому, що їх необхідно піддавати хоча б невеликий тепловій обробці. Найкращим вибором буде приготування гарячих соусів на основі цього овоча або вживання пастеризованого, домашнього томатного соку.
4. Мигдаль
Цей теплолюбний горіх багатий не тільки вітаміном Е і флавоноїдами, але також L-аргініном, настільки важливим, як для жіночої краси та лібідо, так і чоловічої потенції. Ну і куди ж тут діватися від цінних, натуральних рослинних масел, і не менш потрібних вашій красі антиоксидантів, які в достатку містяться в цих горіхах.
При цьому необхідно пам’ятати, що найбільша кількість рухомих мікроелементів міститься саме в шкірці мигдальних горішків, які рекомендується поїдати разом з нею. І не потрібно плутати її зі шкаралупою. Доброї жмені в 2-3 десятка горіхів протягом дня вам цілком вистачить для заповнення дефіциту всіх необхідних речовин.
5. Натуральний гіркий шоколад і какао
Флавоноїди, що містяться в цій групі продуктів, надзвичайно ефективні для протидії руйнівному впливу вільних радикалів. Крім протидії старінню, натуральні какао-боби стимулюють синтез серотоніну, що покращує ваш настрій і допомагає боротися зі стресом. Дієтологи попереджають, що ця група продуктів відрізняється високою калорійністю і зловживати ними не слід. Достатньо буде випивати 1-2 чашки какао в день або з’їдати пару шматочків шоколаду під час одного прийому їжі.
6. Зелене листя петрушки
Крім цінного хлорофілу і великої кількості вітаміну С в петрушці містяться і інші важливі компоненти, що забезпечують не тільки стійкий протизапальний ефект, але й пригнічення процесів старіння, які постійно відбуваються в клітинах організму. Саме петрушка допомагає синтезувати достатню кількість глутатіону, такого важливого для молодого зовнішнього вигляду. Крім усього іншого, цей ароматний листовий овоч сприяє своєчасному очищенню крові від токсинів. Цей компонент можна з успіхом додавати в салати або зелені коктейлі та смузі.
7. Корінь імбиру
Імбир – пекуча пряність, дуже багата на цитраль і цинеол, а своїм незвичайним смаком він зобов’язаний гінгеролу. Вдала комбінація таких незвичайних і цінних компонентів допомагає не тільки сповільнювати процеси старіння, а й пригнічувати активність ракових клітин в організмі. Зілля з кореня імбиру, як і сам свіжий корінь, допомагають при різних запальних процесах і застудах. А ще – при нудоті і такому неприємному явищі як «морська хвороба» в літаку або на кораблі. Регулярне додавання свіжого імбиру в салати, соуси і ранковий напій допоможе не тільки боротися зі старінням, а й небажаними жировими відкладеннями під шкірою.
8. Лимон
Будучи найбільш доступним з цитрусових, цей фрукт дуже багатий на флавоноїди, лимонну олію, велику кількістю вітаміну С та інших антиоксидантів. Сік лимона дуже ефективний при дієтах, спрямованих на очищення і зменшення окислення організму. У свою чергу, деякі компоненти, що містяться в цедрі лимона, дуже цінні для вашої шкіри, оскільки допомагають звужувати і очищати її пори.
9. Буряк
Цей звичний овоч деякий час втрачав свою популярність – на тлі нових, модних, екзотичних кулінарних компонентів. А тепер – знову впевнено відвойовує свої позиції за рахунок вмісту великої кількості цінних компонентів, таких важливих для вашої краси і здоров’я. У червоному буряку є холін, водорозчинна клітковина, гіалуронова кислота, калій і фолієва кислота – такі необхідні кожній жінці.
Крім того що цей овоч дуже багатий енергією і допомагає ефективно очищати кров і весь організм, водорозчинна клітковина, що міститься в ньому, сприяє швидкому досягненню почуття ситості і профілактиці виникнення захворювань травної системи. Ну, а гіалуронова кислота, що міститься в буряку – благотворно впливає на текстуру і зовнішній вигляд шкіри, заповнюючи, як вікові, так і мімічні зморшки. Регулярно вживаючи свіжовичавлений буряковий сік і салати з цього овоча, ви не тільки боретеся зі старінням, а й ефективно омолоджуєте свій організм.
10. Вершкове масло
Ще зовсім недавно цей продукт, як і картопля або курячі яйця, звинувачували в надлишку холестерину і багатьох інших «гріхах». Новітні дослідження підтвердили, що в вершковому маслі, зрозуміло, натуральному, містяться такі цінні компоненти як вітаміни D, A, E і різні цінні жири, здатні надавати протизапальну дію. Цінні кислоти омега-6 і омега-3, що знаходяться у вершковому маслі, благотворно впливають не тільки на імунну систему, а й на зовнішній вигляд, сповільнюючи процеси старіння і надаючи омолоджуючу дію. Потрібно лише знати, що більшість своїх цінних властивостей це масло втрачає в процесі пастеризації. Рекомендується використовувати в раціоні домашнє масло, приготоване саме з непастеризованого молока. Ну і, як і з іншими висококалорійними продуктами, тут теж необхідно дотримуватися певної норми споживання. В даному випадку – не більше 300 г на тиждень.