Проблеми зі сном трапляються у більшості дорослих людей. Нав’язливі стани, перевтома, стрес – причин безліч. Навчитися засипати за хвилину – вкрай корисний навик, який неодмінно позначиться на самопочутті і здоров’ї.
Суцільна темрява
Сон – заняття для темного часу доби. Будь-які подразники, які ми пускаємо в свій вечірній ужиток, здатні порушити виділення гормонів. Серед них – смартфон, телевізор, лампи освітлення та інші тригери, які не дозволяють спокійно відправитися в царство Морфея. Як тільки в кімнаті встановиться повна і непроникна темрява, сон прийде сам собою.
Тепла постіль
Якщо нервове збудження не допомагає заснути, спробуйте прийняти теплу ванну. Гаряча вода сприяє розслабленню і після 10 хвилин в такій ванні, заснути стане набагато простіше. Якщо не хочеться лізти в воду, можна завести собі товсту ковдру, під теплою вагою просто неможливо не спати.
Холодна кімната
Тепле ліжко і прохолодне повітря в кімнаті – ідеальне поєднання для швидкого відправлення в царство сну. Домогтися такого ефекту можна простим провітрюванням приміщення для сну.
Читання
Читання паперової книги – заняття, яке краще за інших підходить для того, щоб знизити рівень стресу і розслабити тіло і розум.
Теплий напій
Ще один лайфхак для швидкого засипання, який підвищує температуру тіла і допомагає заснути – це теплий напій. Ідеально на роль такого напою підходять трав’яні чаї і молоко з медом.
Поза
Звична поза для сну у сучасної людини – на боці. У такому положенні дихальні шляхи перетискаються і надходження кисню обмежується. Як результат – утруднене дихання і глибокий сон. Краща поза для сну – на спині. Для того, щоб повністю відчути це, радимо освоїти шавасану – головну позу йоги.
Дихання
Рівне і природне дихання – запорука здорового сну. Налаштовувати і тренувати дихання перед сном просто необхідно – достатньо вдихати і видихати, рахуючи до шести. Така вправа дозволить швидко наситити кров киснем, що в свою чергу допоможе швидко заснути.
Подушка
Сама по собі наявність подушки – зовсім не обов’язкова для того, щоб спати. Еволюція не готувала нас до того, що ми будемо спати на м’яких і об’ємних подушках, але ми, тим не менш, продовжуємо це робити. Занадто м’яка або велика подушка неодмінно стане причиною викривлення хребта, що зовсім не сприяє глибокому сну і швидкому засипанню.