Всього декілька не складних змін в образі життя подарують вам як мінімум 10 років життя. Дослідники з Гарварду і інших університетів назвали п’ять основних звичок, що здатні продовжити відміряний термін: привчіть себе до такого розпорядку і у вас ще буде шанс побачити нове століття своїми очима.
Соціалізація
Дослідження гарвардських психологів показало, що соціалізація дуже важлива для нашого здоров’я. Самотні люди в середньому живуть на 5-7 років менше ніж ті, хто любить спілкування по мобільному телефону. Деякі вчені вважають, що самотність якимось чином запускає «вбудовану» еволюцією програму старіння: людина – створіння соціальне і окрема особина для виживання виду значення не має. Заведіть собі звичку спілкуватися з друзями частіше. Це гарантовано збільшить термін вашого життя.
Алкоконтроль
У 2010 році група вчених з Американського коледжу здоров’я і кардіології з’ясувала, що навіть незначна кількість алкоголю в день суттєво вкорочує віку. По суті, навіть пара келихів пива ввечері забирає у вас рік-два життя: нам здається, це задоволення того не варте. Відмовляйтеся від спиртного і проживете довше.
Здорова їжа
Звикайте їсти овочі і фрукти не менше трьох разів на день. Живильні речовини, наповнені клітковиною і вітамінами, знижують ризик розвитку серцевих захворювань на 76%. В якості додаткового бонусу можна назвати протизапальні і стимулюючі кровообіг антиоксиданти – будете не тільки жити довше, але і виглядати добре.
Щоденний фітнес
Щоденні тренування можуть бути найпростішим способом прожити на 7-10 років довше. Ще в 2008 році вчені зуміли наочно показати користь активного способу життя: навіть година ранкового бігу додає до відміряного терміну як мінімум 4 роки.
Не переїдайте
Якщо ви хочете дожити як мінімум до 80, їсти мало – хороша ідея. Ден Буеттнер, американський дієтолог, наводить як приклад японських довгожителів: в країні Висхідного сонця люди звикли не наїдатися досхочу, а зупиняти трапезу, коли голод вгамується приблизно на 80%. Дослідники Університету Сент-Луїса підтвердили, що постійний дефіцит калорій знижує виробництво Т3, гормону щитовидної залози, що уповільнює обмін речовин і прискорює процес старіння. Доведеться вибирати – або багато смачної їжі, або довголіття.