5 способів попередити важке похмілля

Головний біль, втома, біль в м’язах, спрага – ніхто не любить відчувати такі симптоми після п’янки. Хоча ви, ймовірно, вже знаєте про необхідність пити побільше води, щоб не було зневоднення, але є ще п’ять способів, які допомагають уникнути похмілля або, принаймні, зменшити його симптоми.

Не паліть

Згідно з результатами дослідження 2012 року, куріння в день вживання алкоголю збільшує ризик жорстокого похмілля.

«Це ще один аргумент для тих, хто п’є, щоб кинути палити. Куріння не тільки збільшує дискомфорт на наступний день після випивки, але в перспективі може викликати порушення з боку мозку. Куріння посилює похмілля, і це слід враховувати», – говорить автор дослідження Дамаріс Рохсенов (Damaris Rohsenow).

Утримайтеся від шампанського і дієтичних солодких газованих напоїв.

Дослідження показали, що випите шампанське може прискорити всмоктування алкоголю завдяки наявності вуглекислого газу, а це призводить до «швидшої або сильної інтоксикації».

Що ж стосується коктейлів, дослідження говорить, що дієтичні газовані напої (із замінниками цукру) можуть посилити інтоксикацію, навіть сильніше, ніж звичайні. Джим Шеффер (Jim Schaefer) професор антропології Об’єднаного коледжу (Union College) в Нью-Йорку рекомендує пити алкоголь з водою або з льодом.

Закушуйте і поїжте перед вживанням алкоголю

«Їжа допомагає уповільнити темпи всмоктування алкоголю», – говорить доктор Аріель Левітан (Arielle Levitan), лікар з Чикаго. Жирні продукти або продукти з високим вмістом клітковини, а також все, що містить вітамін С, вважається хорошими засобом для більш ефективної переробки алкоголю.

Вона додала, що алкоголь може виводити з організму вітаміни і мінерали, тому їх необхідно поповнювати.

«З їжею в організм надходять також додаткові електроліти і рідини, що підвищить рівень гідратації», – говорить доктор Левітан.

Обмежте вживання алкоголю з хімічними домішками (неетаноловими компонентами алкогольних напоїв)

Хімічні домішки (сполуки, що утворюються одночасно з етиловим спиртом при бродінні) часто зустрічаються в деяких алкогольних напоях, з’являючись там в результаті процесу ферментації.

«Наприклад, така речовина як метанол розщеплюється на такі токсини, як формальдегід і мурашина кислота, що може погіршити похмілля», – пише доктор Даніель К. Холл-Флевін (Daniel K. Hall-Flavin) з клініки Майо.

Темні напої, такі як бурбон, коньяк, віскі і текіла, зазвичай містять найбільшу кількість таких домішок. Хоча в даному випадку трохи допомогти може перехід на світлі алкогольні напої, але доктор Хол-Флевін вважає, що кращою профілактикою похмілля було б просто вживання алкоголю в помірних дозах.

Слідкуйте за часом і контролюйте себе

«Можна позбутися від більшої частини шкоди від випитого алкоголю, якщо обмежитися, наприклад, однією порцією (в перерахунку на 12 г чистого алкоголю) на годину. Таким чином, алкоголь в крові не буде накопичуватися», – стверджує Борис Табакофф (Boris Tabakoff), дослідник з Університету Колорадо (University of Colorado).

Крім того, ваш зріст і розмір також можуть відігравати певну роль у тому, скільки алкоголю ви можете вживати. Великі і високі люди зазвичай менш схильні до негативного впливу алкоголю. Недавнє дослідження також показало, що найкраще обмежитися однією чаркою в день.

Поділись


Новини партнерів