Споживання алкоголю впливає на жінок по-різному, ствторюючи як додаткові проблеми, так і переваги.
Вченими давно доведено: один випитий келих вина в день позитивно впливає на здоров’я людини. Але що даний напій здатний зробити з організмом жінки? Розберемося далі в матеріалі.
Алкоголь впливає на жінок і чоловіків по-різному. У жіночому тілі міститься менше води, що грає не на його користь, враховуючи, що алкоголь буквально “осушує” організм, потрапляючи в кров.
Крім того, випитий алкоголь руйнується в шлунку ферментом алкогольної дегідрогенази (ADH), який у жінок менш активний, ніж у чоловіків. Це стає причиною швидкого сп’яніння перших.
Чим вино корисне для жінок
Численні дослідження показали, що помірне споживання білого вина збільшує щільність кісткової тканини у жінок. Це пов’язано з тим, що алкоголь піднімає рівень естрогенів, які є ключем до захисту від втрати кісткової маси.
Було доведено, що алкоголь допомагає у випадках з артритом. У 2012 році шведські дослідники повідомляли, що жінки, які пили більше трьох склянок алкоголю в тиждень, виявилися на 37% менш схильні до розвитку ревматоїдного артриту, ніж жінки, які не вживали алкоголь.
У 2014 році аналіз, проведений французьким Інститутом охорони здоров’я та медичних досліджень, показав, що жінки, які почали пити вино в молодому віці, мали більш низький шанс розвитку діабету другого типу. Це також показало, що споживання вина допомогло запобігти захворюванню у жінок з надмірною вагою.
Чому вино шкідливе для жіночого здоров’я
Те, що жінки стикаються з деякими проблемами зі здоров’ям, коли мова заходить про алкоголь – факт. Одним з найстрашніших ризиків, пов’язаних з вживанням спиртного жінками, є рак.
У 2009 році дослідники Національного інституту раку виявили, що будь-який рівень споживання алкоголю пов’язаний з більш високим ризиком певних видів раку: глотки, стравоходу, гортані, прямої кишки, печінки і грудей. Фахівці стверджують, що ризик збільшується після чергового напою, в тому числі і вина.
Ще одна проблема для жінок щодо алкоголю – це те, як алкоголь може вплинути на їх репродуктивне здоров’я. Лікарі рекомендують жінкам, які намагаються завагітніти, уникати алкоголю взагалі. Деякі дослідження відзначають підвищену ймовірність розвитку запалення печінки при вживанні вина.