Поліпшити кровопостачання мозку допоможуть ці вправи

Центральна нервова система забезпечує контроль над свідомою діяльністю людини, периферична нервова система пов’язує центральну нервову систему з усім організмом і доводить її «команди» до кожної клітини. Щоб привести в порядок свідомість, потрібно в першу чергу підтримувати в порядку центральну нервову систему. І перш за все головний мозок, підкреслює автор відомої методики оздоровлення Ніші Кацудзо в книзі «Оздоровлення судин і крові».

Діяльність головного мозку цілком і повністю залежить від його кровопостачання. Якщо кровопостачання головного мозку припиняється хоча б на дві хвилини – це приводить до незворотних ушкоджень. Життєво важливе значення має профілактика порушень кровообігу мозку!

Мозок складається з безлічі нервових клітин – нейронів, до яких підводяться для їх живлення артерії і капіляри. Причому саме кровоносні судини є тими осями, навколо яких розташовані нейрони. Це означає, що стрижень і основа роботи мозку – це кровоносна система. Нейронам необхідно постійно отримувати від судин живлення – кисень і поживні речовини, що надходять з кров’ю. Робота нейронів вимагає постійної і безупинної доставки кисню з кров’ю. Досить на кілька хвилин зупинити доставку кисню – і нейрони вмирають.

Тому перешкоди, що виникли в кровотоці мозку, можуть стати невиправними і привести до смертельного результату. На щастя, наш організм здатний до саморегулювання: якщо блокуються з якихось причин одні кровоносні судини, то знаходяться обхідні шляхи для надходження крові в мозок. Якщо стискаються і не пропускають кров одні артерії, то можуть розширитися і пропустити кров інші. Але можливості такої саморегуляції теж не безмежні. Якщо не дотримуватися законів природи, якщо свідомо не прагнути поправити своє здоров’я, то організму все важче і важче буде справлятися зі своїми бідами самостійно, без нашої свідомої допомоги і підтримки.

Вправи для поліпшення мозкового кровообігу

До погіршення мозкового кровообігу призводить малорухливий спосіб життя, нестача фізичних вправ і тривала сидяча робота, особливо якщо при цьому голова залишається довгий час в одному і тому ж незмінному положенні. Ще гірше, якщо голова постійно залишається нерухомою, будучи при цьому дещо нахиленою в одну сторону.

Вправи з нахилами і поворотами голови підвищують еластичність кровоносних судин, що живлять мозок, викликають їх розширення. Все це разом з ритмічним диханням через ніс збільшує приплив кисню до клітин мозку, покращує розумову працездатність. Виконувати такі вправи краще стоячи, повторюючи кожну 4-5 разів.

Вправа 1

Початкове положення: руки уздовж тулуба. Потім підняти руки до плечей, стиснувши кисті в кулаки і нахиливши голову вперед. Потім підняти лікті вгору, а голову нахилити вперед. Повернутися в початкове положення. Виконувати не швидко і не повільно – в середньому темпі.

Вправа 2

Початкове положення: руки в сторони. Потім руки згинаються в ліктях і робляться ривки зігнутими в ліктях руками, правою рукою – вперед, лівою – назад, за спину. Повернутися в початкове положення. Те ж саме кілька разів зробити, помінявши руки: правою – назад, лівою – вперед. Чи не швидко і не повільно – в середньому темпі.

Вправа 3

Початкове положення: руки уздовж тулуба, голова прямо. Голову нахилити до правого плеча, повернутися в початкове положення. Голову нахилити до лівого плеча, повернутися в початкове положення. Тримаючи голову прямо, не нахиляючи шию, і дивлячись перед собою, повернути її вправо, повернутися в початкове положення. Потім так само тримаючи голову прямо, не нахиляючи шию, і дивлячись перед собою, повернути її вліво, потім повернутися у вихідне положення. Робити в повільному темпі.

Дихання для поліпшення кровопостачання мозку

Затримки дихання сприяють поліпшенню мозкового кровообігу. Час від часу потрібно це робити, щоб очистити кров, що надходить в мозок, і змусити її циркулювати активніше. Виконайте просту вправу. Потрібно сісти перед дзеркалом і затримати дихання настільки, наскільки це можливо. Через якийсь час виникне деяке почервоніння обличчя і з’явиться відчуття пульсації крові в скронях. При перших же ознаках подібних явищ вправу треба припинити і почати дихати як зазвичай. Затримка дихання змушує кров в області мозку циркулювати активніше. Якщо при затримках дихання до того ж робити фізичні вправи, в області головного мозку починається деяка вібрація всіх тканин, середовищ і речовин.

Вправа «Затримка дихання»

Початкове положення: основна стійка, дихати середнім або нижнім диханням. На вдиху затримати дихання і виміряти, на скільки секунд максимально ви можете затримати дихання. Після цього відпочити 5 хвилин. Розділіть отриману кількість секунд максимально можливої ​​для вас затримки дихання на 2 – це буде тривалість тієї лікувальної затримки дихання, яку ви будете практикувати спочатку.

Після відпочинку знову затримайте дихання на ту кількість секунд, яка у вас вийшла в результаті поділу на 2 максимально можливі ​​для вас затримки. Відпочиньте 5 хвилин. Потім знову затримайте дихання на число секунд, яке у вас вийшло плюс ще 2 секунди.

Після відпочинку варто збільшити затримку дихання ще на 2 секунди. Так поступово потрібно довести затримку дихання до отриманої у вас спочатку максимально можливої ​​для вас величини.

На наступний день повторіть все те ж саме, але доведіть величину максимальної затримки до вашої початкової максимальної величини плюс 1 секунда. На наступний день – плюс 2 секунди. Далі поки збільшувати тривалість затримки не треба. Продовжуйте робити вправу щодня, зберігаючи тривалість затримки. А далі – по своєму самопочуттю. При бажанні можна домагатися все більшого і більшого часу затримки дихання. Максимальна величина – 120 секунд (2 хвилини) – буде свідчити про те, що організм здоровий, кров очищена і мозковий кровообіг нормалізований. Від практики затримок дихання можна переходити до практики затримок дихання в поєднанні з фізичними вправами.

Вправа «Затримка дихання при фізичному навантаженні»

Початкове положення: основна стійка, зробити вдих і подушечками великих пальців рук затиснути ніздрі. Таким чином створюється зупинка дихання. Потім, нахиливши тулуб паралельно підлозі, згинати ноги в тазостегнових і колінних суглобах із затриманим диханням якомога більшу кількість разів.

Віддихавшись, слід повторити вправу не менше 5 разів. Протягом дня таку вправу слід виконувати тричі перед прийомом їжі. Щоденні заняття по цій системі будуть забезпечувати повноцінне кровопостачання головного мозку, одночасно зміцнюючи судини всіх відділів серцево-судинної системи.

Джерело

Поділись


Новини партнерів