Що категорично не можна робити якщо у вас коліт

Коліт – це запалення товстого кишечника або товстої кишки. Це дуже поширений розлад серед людей, які живуть у переповнених містах та відчувають сильний стрес. Багатьох чинників варто уникати під час коліту.

Харчування є важливим фактором для лікування симптомів коліту – як для того, щоб видужати, так і для того, щоб уникнути його взагалі.

Високий стрес, що призводить до малорухливого способу життя, а також споживання нездорових продуктів (фаст-фуду, газировки, спецій) може призвести до розвитку цього стану.

Симптоми коліту

Є багато типових симптомів коліту, серед яких:

  • біль у животі та набряки;
  • кров у калі;
  • озноб та тремтіння;
  • зневоднення;
  • діарея;
  • лихоманка

Чого уникати під час коліту

1. Деякі харчові продукти

Уникнення певних продуктів є необхідним для повного відновлення та запобігання довготривалому пошкодженню товстої кишки. Жирні харчові продукти можуть викликати скорочення кишечника і негативну реакцію у вашому організмі.
Вам потрібно триматися подалі від смаженої їжі, жирного м’яса та фаст-фуду.
Ви також повинні уникати молочних продуктів деякий час після коліту.

Якщо у вас проблеми з кишечником, уникайте будь-яких дратівливих напоїв, таких як чай та кава. Натомість вибирайте такі напої, як вода з лимонним соком або трав’яні чаї, що допоможуть вашому організму швидше очиститися.

2. Напружені ситуації

Емоційні розлади збільшують активність і змінюють роботу товстої кишки. Вони можуть супроводжуватися діареєю або закрепом, які є основними симптомами нервового коліту.

Важливо тримати стрес під контролем вдома або на роботі, щоб симптоми не погіршувались.

3. Малорухливий спосіб життя

Як відзначають експерти, люди, які довго сидять, часто мають коліт. Ось чому варто щодня робити фізичні тренування, щоб контролювати стрес та тривогу.
Можна багато ходити, їздити на велосипеді, плавати тощо, але не забувайте про послідовність.

4. Самолікування

Відвідайте свого лікаря, якщо у вас є такі симптоми, як набряк черевної порожнини, біль або зміна випорожнення, наприклад, діарея з трьома випорожненнями на день або закреп.

Уникайте прийому ліків, оскільки інші розлади можуть мати подібні до коліту симптоми й можуть погіршити ситуацію.

Дієта та харчування під час коліту

Їжте п’ять чи шість маленьких страв на день, і ніколи не пропускайте сніданок, щоб почати день з енергією. Ви можете спробувати водну дієту, тобто пити воду, яблучний сік, бульйон і коктейлі.

Сніданок

Чудовий варіант: склянка знежиреного молока, кілька шматочків тосту і шинки або індички з низьким вмістом жиру.
Іншим варіантом може бути нежирний йогурт з кашею.
Третім варіантом може бути чашка чаю і тост з цільної пшениці з низькокалорійним сиром.
Якщо ви хочете фрукти на сніданок, найкращими варіантами є яблуко, груша, банан, персик або диня. Уникайте апельсинів, ківі та полуниці, оскільки вони дуже кислі й можуть сповільнити травлення.

Обід
Спробуйте смажену або запечену курку з зеленим салатом і шпинатом, приправленим чайною ложкою оливкової олії. Ви можете з’їсти шматочок підсмаженого хліба з цільного зерна.

Вечеря
Спробуйте макарони, приготовані на оливковій олії. Інший варіант: нежирний йогурт або шматочок свіжого сиру з ложкою меду.

Це приклад дієти на сніданок, обід та вечерю, але ви також можете перекушувати між кожним прийомом їжі, щоб не голодувати.

Перекуси між стравами:

  • Склянка фруктового соку без цукру.
  • Шматочки фруктів – банан, яблуко або груша.
  • Чашка чаю та дві цільнозернові тости.

Ви можете пробувати цю дієту щотижня, але слід враховувати інші харчові продукти, такі як фрукти, овочі, макаронні вироби, рис, курка, м’ясо, картопля та цільний пшеничний хліб.

Ви можете змішувати страви та робити будь-які салати. Ця дієта є лише посібником продуктів, які ви можете їсти, коли страждаєте на коліт.

Інші рекомендації

  • Пийте щонайменше два літри води або натурального фруктового соку на день.
  • Ретельно жуйте їжу. Дайте їжі час, щоб переваритися.
  • Дотримуйтеся фіксованого графіка харчування та не пришвидшуйте випорожнення.
  • Уникайте використання проносних препаратів, якщо у вас закреп, якщо це не передбачено вашим лікарем.

Якщо ви будете дотримуватися цих рекомендацій, уникати під час коліту шкідливих чинників, вести здоровий спосіб життя та підтримувати збалансовану дієту, ви можете поліпшити розлад або запобігти йому. Змініть свої звички та дбайте про своє здоров’я!

Джерело

Поділись


Новини партнерів