Усунути ці причини і зняти діагноз “безпліддя” може допомогти тільки лікар.
Почати потрібно з того, що безпліддя може бути первинним і вторинним.
Якщо в першому випадку, жінка не може стати матір’ю, маючи вроджені патології, то в другому – безпліддя вважається набутим і його причинами можуть стати ендокринні порушення, перенесені статеві інфекції, соматичні патології, стреси та інші аномальні процеси в роботі статевих органів.
Медики виділяють такі причини жіночого вторинного безпліддя:
- порушення овуляції;
- проблеми з прохідністю маткових труб;
- гормональний збій;
- психологічні розлади;
- гінекологічні захворювання, наприклад, ендометріоз;
- надлишкова маса тіла;
- інтенсивні фізичні навантаження.
Також, в 10% випадків жіночого безпліддя лікарі не можуть знайти причину цього діагнозу, тоді воно буде називатися безпліддям невстановленого генезу.
Основною причиною вторинного безпліддя є неправильний спосіб життя, при якому жінка погано харчується, мало рухається, має шкідливі звички і так далі.
В першу чергу, перш, ніж захотіти стати матір’ю, жінка повинна переглянути свій спосіб життя і змінити його на краще, тоді вона може сподіватися на те, що їй вдасться не просто завагітніти, а й зачати здорову дитину.
Важливо! При плануванні дитини слід звернутися до лікаря, здати всі необхідні аналізи і підійти до майбутнього материнства з усією серйозністю.
Медики стверджують, що вторинне безпліддя можна вилікувати, якщо приділити лікуванню ретельну увагу, а при первинному – знайти інші способи, наприклад ЕКО, які дозволять жінці стати мамою.