
Головне правило будь-якої дієти – все повинно бути в міру: повірте, якщо дотримуватися простих правил харчування і тренувань, можна схуднути набагато швидше, ніж ви плануєте. Так що ритуал під назвою «завтра почну худнути» починаємо просто зараз.
Перший крок – тренування. При цьому необов’язково катувати себе в спортзалі – у вашому розпорядженні легкі пробіжки по парках, йога на свіжому повітрі, басейн та інші приємні активності. А потім починаємо роботу над раціоном.
ВЕГЕТАРІАНСЬКІ ДІЄТИ
Перейти на рослинне харчування – смілива і цікава ідея. Хоча б тому, що ви влаштовуєте своєму організму детокс, а навіть тиждень на такій програмі змусить вас відчути себе краще. Веганський раціон передбачає виключення з меню продуктів тваринного походження (м’ясо, риба, морепродукти, ікра, молюски, ракоподібні, яйця, молоко і молочні продукти), відмова від фастфуду, напівфабрикатів і алкогольних напоїв.
Все це дозволяє не тільки позбутися від зайвої ваги, але і підтримати нормальний рівень холестерину в крові, очистити кишечник, поліпшити обмін речовин. Правда, варто виключити і швидкі вуглеводи, наприклад, картоплю та крупи. Якщо ви завзятий м’ясоїд, то протягом двох тижнів «до» почніть знижувати кількість м’ясних і жирних страв і одночасно збільшувати споживання рослинної їжі , що допоможе безболісно перейти на незвичний раціон харчування.
Дозволені продукти:
- Бобові – сочевиця, квасоля, горох, соя.
- Крупи – вівсянка, ячмінь, коричневий рис, перловка, гречка, пшоно.
- Овочі – огірки, помідори, морква, гарбуз, капуста, картопля, цибуля, буряк, баклажани.
- Фрукти – яблука, апельсини, банани, абрикоси, грейпфрути, ківі.
- Ягоди – ожина, чорниця, полуниця, лохина, смородина, аґрус.
- Гриби, горіхи, зелень, лляна олія, сир тофу, морська капуста, хліб з цільнозернового борошна та ін.
ДІЄТА «НАЗАВЖДИ»
Звучить багатообіцяюче і в той же час страшнувато. Але насправді ця дієта не передбачає серйозних обмежень в меню, а швидше виховує самодисципліну і правильні харчові звички. Дотримуючись рекомендованого графіка і раціону харчування, ви зможете поступово позбутися від зайвих кілограмів і не допустити появи нових.
Перша половина дня (до 12 годин)
Натщесерце випивайте 1-2 склянки теплої води – можна додати лимон, мед або шавлію. Як відомо, вода прискорює обмін речовин, виводить з організму шлаки і токсини, готує шлунково-кишковий тракт до майбутньої роботи.
Через 30-60 хвилин варто побалувати себе фруктами або фруктовим соком. Краще вибирати саме ті фрукти, які підходять вашій групі крові, наприклад: 1 гр. – яблука; 2 гр. – ананаси, грейпфрут; 3 гр. – яблука, виноград; 4 гр. – ківі, грейпфрут.
Далі – ароматна зернова каша на ваш смак або тост з житнього хліба. Кашу необхідно варити тільки на воді, при необхідності додати трохи йодованої солі.
Друга половина дня (до 16 годин)
За 30-60 хвилин до основного прийому їжі рекомендується випити зелений чай.
Обід може включати нежирне м’ясо, рибу, морепродукти, яйця, гриби, бобові, сою, горіхи. Тільки не все відразу, порція повинна відповідати вашим намірам схуднути.
Овочевий салат, заправлений оливковою або рослинною олією або натуральним йогуртом. Головне – ніякої сметани і майонезу.
Вечір (до 19 годин)
Трав’яний чай з додаванням меду за 60 хвилин до прийому їжі.
1-3 склянки натурального йогурту або будь-якого кисломолочного продукту на ваш розсуд. Дозволяється доповнити напій шматочками кураги.
Як бачите, дієта «Назавжди» чудово збалансована, тому підходить практично всім без винятку.
СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКА ДІЄТА
Для тих, хто не готовий переходити на рослинне харчування, існує чудова альтернатива. Доведено, що дотримання середземноморського типу харчування дозволяє не тільки позбутися від зайвих сантиметрів, але і може сповільнити процес старіння.
Принципи харчування середземноморської дієти
Принципи харчування середземноморської дієти універсальні. Рекомендований раціон харчування не викликає почуття голоду, тим самим не призводить до зривів, на відміну від більшості інших дієт.
Овочі і фрукти можна вживати в необмеженій кількості.
Нежирні сорти м’яса (курку, кролятину і індичку) потрібно вживати 2-5 разів на тиждень.
Рибу жирних сортів (тунець, лосось, скумбрію, сардини або оселедець) і морепродукти рекомендується вживати до 4 разів на тиждень.
Горіхи (мигдаль, кеш’ю, фундук, фісташки, волоські, кедрові) – важливий компонент дієти, однак жмені в день цілком достатньо.
Яйця – 2-4 шт. в тиждень.
Молочні продукти (кисле молоко, кефір, натуральний йогурт) – щодня.
Крупи і макарони з твердих сортів пшениці – максимально регулярно.
Всі масла і жири рекомендується замінювати оливковою олією.
У першій половині дня рекомендується вживати вуглеводну їжу (крупи, макарони), сухофрукти і солодощі (в обмеженій кількості), а на вечерю залишати продукти з високим вмістом білка і велику кількість свіжих або тушкованих овочів. Сіль слід замінювати травами і спеціями, цукор – медом. Чай і кава – без обмежень.
Отже, збалансований раціон харчування, регулярні фізичні навантаження, а головне, прийняття себе – комплекс цих інструментів дає фантастичні результати.