Як правильно бігати, щоб схуднути?

Як бігати, щоб отримати максимальний результат і не травмуватися – наша тема сьогодні.

Де бігати?

Обирайте маршрут, мінімально забруднений вихлопами: парк, ліс, поле подалі від магістралей. Не бігайте по асфальту. Це травмує суглоби і негативно впливає на поперек.

Краще використовуйте спеціальні бігові покриття, наприклад, на стадіоні чи біговій доріжці, або м’які тропи в парку, лісі.

Обирайте маршрут із пологими схилами і підйомами. Навіть 5%-й підйом допоможе спалити на 20% більше калорій.

У чому бігати?

Взуття для бігу відіграє важливу роль. Кросівки мають бути гнучкими, з м’якою гумовою ортопедичною підошвою і амортизацією в п’ятковій зоні для зменшення навантаження на суглоби.

Одяг  краще обирати із натуральних матеріалів, він має бути зручним, не давити і не плутатись навколо тіла під час бігу. Для теплої пори року це можуть бути шорти та футболка, для холодної – термобілизна, спортивний костюм  і обов’язково шапочка та рукавиці.

Як бігати?

Не потрібно одразу давати організму надмірні навантаження.  Почніть із ходьби або із чергування: хвилину пробігли, хвилину пройшли, і переходьте до пробіжок лише коли самі відчуєте, що ходьба не дає достатнього тренувального стресу: ви не пітнієте, пульс не переважає 90-100 уд./хв.

Оптимальним є біг у рівномірному темпі протягом 30-60 хвилин 3 рази на тиждень.

Початківцям краще стартувати з 15-20 хвилин і дистанції у 1-2 км, поступово збільшуючи її до 3-4 км. Оптимальна швидкість бігу 6 км/год.

Спочатку розігрійте м’язи. Для цього достатньо пройтися у швидкому темпі, зробити пару вправ на розтяжку. Для кращого результату поєднуйте біг із силовими вправами. Біг і ходьба спалюють жирову масу, а випади, віджимання, присідання – зміцнюють м’язову тканину. Також ви посилите ефект, якщо братимете на пробіжку скакалку.

Бігти потрібно нахиливши корпус вперед, не підстрибуючи вгору-вниз. Ступні потрібно ставити м’яко, без різких ударів на п’яти, від яких можуть постраждати суглоби. Під час бігу потрібно дихати носом, а видихати ротом. В ідеалі ритм дихання має попадати в такт 4 крокам – тоді дихання буди залишатися спокійним а надходження кисню в кров буде стабільним і дозованим.

Ефективним для схуднення є інтервальний біг, однак до нього слід переходити не раніше ніж через 3-4 місяця після початку занять. Він полягає у чергуванні повільного бігу на довгі дистанції із спринтом на короткі на максимумі своїх зусиль.

Якщо простий монотонний біг за 30 хвилин знизить вашу вагу на 300-400 г, то чергуючи швидкий і повільний біг кожні 5 хвилин цю цифру можна збільшити до 500 г і калорії продовжуватимуть спалюватися ще протягом 6 годин після пробіжки. Таке тренування слід проводити 1-2 рази на тиждень, а в інші дні практикувати спокійний рівномірний біг.

Обов’язковим є самоконтроль під час тренування: контроль самопочуття, періодична перевірка ваги тіла, вимір ЧСС до та після занять. Задишка, запаморочення, біль в серці чи в області шлунка, дискомфорт у суглобах – стани, які в жодному разі не можна ігнорувати. Пульсометр допоможе виміряти  пульс під час пробіжки.

Залежно від віку та ваги тіла пульс має складати 120-150 уд./хв. Якщо пульс перевищує 150, необхідно знизити швидкість. Збільшення ЧСС після бігу не повинно перевищувати 50-60% від вихідних даних. Протягом 30 хвилин ваш пульс має повністю відновитися.

Що їсти?

Для посилення ефекту слід дотримуватись дієти: не налягати на солодке, мучне і смажене, відмовитися від алкоголю та нічних перекусів, надавати перевагу овочам, фруктам і цільним крупам, не їсти за три години до сну, а протягом дня їсти 5 разів, але маленькими порціями.

Не бігайте голодними, це може викликати запаморочення, а також на повний шлунок. Ситно їсти не можна за 2 години до бігу і протягом 1 години після нього. За 40 хвилин можна з’їсти щось легке, наприклад, салат чи йогурт. Легше схуднути, якщо вживати менше солі, яка перешкоджає виходу води із організму.

Не хвилюйтесь, якщо в перший місяць тренувань вага тіла збільшиться: це виріс відсоток м’язової маси. З часом ви почнете втрачати жирову тканину.

І наостанок, пам’ятайте: не важливо з якою швидкістю ви рухаєтесь, головне – не зупинятися!

Джерело

Поділись


Новини партнерів