Лікарі розповіли, як розпізнати наближення невиліковної хвороби

В даний час немає ліків від хвороби Альцгеймера.

Ситуація похмура, але не безнадійна. Раннє виявлення симптомів відіграє велику роль – своєчасне лікування дозволяє пацієнтам значно поліпшити якість життя.

Дуже важливо знати, на що звертати увагу. Найбільш явні ознаки хвороби Альцгеймера: втрата пам’яті, труднощі з відчуттям часу і орієнтацією в просторі, труднощі планування, проблеми з підбором слів і судженнями. Але є і менш очевидні ранні ознаки. Помітивши їх, хворобі можна не дати зайти так далеко.

Якщо ви помітили ці симптоми у близької людини, відправляйте його до лікаря.

1. Апатія

На ранніх стадіях хвороби люди можуть відмовлятися від соціальної діяльності: походів у кіно, обідів з друзями або ігор з онуками. Зовсім не обов’язково, що людина боїться загубитися далеко від будинку або щось забути.

Це зростаюче почуття байдужості. Байдужість і легкі розумові порушення – прогресуючий розвиток хвороби Альцгеймера.

2. Зміни в особистій гігієні або зовнішності

Деякі люди з хворобою Альцгеймера можуть носити одну і ту ж одяг кілька днів поспіль або раптово перестають зачісуватися.

Якщо ваша літня мама не брала душ три дні, це не означає, що вона забула. Це апатія. Людина починає менше піклуватися про те, як він виглядає, наскільки охайна його одяг. Уважність сім’ї набирає ключову важливість.

3. Занепокоєння і депресія

Людина, яка помічає свою забудькуватість, починає сильно турбуватися з-за цього. Тривожність породжує безліч питань: куди йдемо, що робимо, коли їдемо. За гипервниманием ховається забудькуватість. Людина не пам’ятає, що все це вже обговорювалося.

Існує зв’язок між депресією і розвивається хворобою Альцгеймера. Але в цій області ще потрібні додаткові дослідження.

4. Проблеми із зором

Людина просто йде на консультацію до окуліста. Але потрібно мати на увазі, що насправді це може бути проблема візуальної обробки. Задня частина мозку більш схильна погіршенням із-за хвороби Альцгеймера.

Можуть проявитися проблеми з нюхом або слухом. Але вони також можуть бути ознаками інших типів деменції.

Раннє виявлення цих симптомів у значній мірі може допомогти.

Джерело

Поділись


Новини партнерів