Вчені назвали продукти, які сильно прискорюють старіння

Навіть молоко може змусити людину старіти занадто швидко, свідчать наукові дослідження.

Деякі продукти харчування провокують фізіологічні процеси, наслідком яких стає старіння зовнішності. Вчені з’ясували, що саме раціон харчування може стати причиною дуже глибоких зморшок і тьмяної шкіри.

Цукор. Багато досліджень говорять про те, що цукор прискорює старіння шкіри, так як його молекули включаються в процес глікування колагену – білкової структури, що робить шкіру еластичною і гладкою. Глікування колагену порушує її молекулярну структуру: на зовнішності це відбивається у вигляді появи помітних зморшок, втрати чіткого овалу обличчя.

«Глікування – це природний процес організму, який спостерігається у всіх людей без винятку. Але при надлишку в раціоні цукру колаген витрачається тілом людини набагато швидше, до того ж пошкоджений колаген акумулюється не тільки в шкірі, а й у всіх тканинах організму», – такий висновок вчених з Університету Мюнстера в Німеччині.

Ковбаса. Ковбасні вироби з магазину містять в собі фосфатні добавки, які при попаданні в організм утворюють з’єднання з кальцієм, руйнівні для стінок артерій і судин. Слабкі і мляві судини завжди відображаються на зовнішності – шкіра набуває нездорового відтінку, стає більш схильною до запалень, в’яне завчасно.

Продукти з трансжирами. Вчені з університету Джорджа Вашингтона в США доводять, що регулярне вживання продуктів з трансжирами збільшує швидкість старіння. За словами фахівців, трансжири підвищують концентрацію ліпопротеїнів низької щільності в крові, через що стає більш інтенсивним процес відкладення білкових субстанцій в головному мозку – головна причина старечого недоумства.

Найчастіше джерелами трансжирів стає готова випічка (особливо борошняні вироби з кремом), а також жирні молочні продукти, яловичина і баранина.

Молоко. У Швеції, проведене вченими дослідження показало, що регулярне вживання молока, усупереч поширеній думці про нього, провокує несприятливі процеси в кістках, які зазвичай починають відбуватися в більш пізньому віці. Фахівці вважають, що це пов’язано з лактозою, що міститься в молоці і яка є специфічним молочним цукром. Один з компонентів лактози діє як окислювач і викликає запалення, заявили дослідники.

Джерело

Поділись


Новини партнерів