Лікарі назвали кращий овоч для профілактики раку

Виявлено нові корисні властивості помідорів.

Згідно з результатами дослідження вчених з Університету штату Огайо (The Ohio State University), США, опублікованими в журналі «Scientific Reports», щоденне вживання помідорів знижує ризик розвитку раку шкіри у самців тварин на 50%.

Так, експеримент, проведений на тваринах, довів, що у самців, які щодня вживали 10% томатний порошок, після впливу ультрафіолетового випромінювання ймовірність розвитку раку шкіри знижувалася в середньому на 50% в порівнянні з тими самцями, які не вживали томатний порошок.

На думку вчених механізм даної асоціації заснований на властивостях каротиноїдів, що містяться в помідорах. Ці сполуки не тільки надають помідорам колір, але і можуть захищати шкіру від ультрафіолетового випромінювання.

Варто зазначити, що істотних відмінностей у ризику розвитку раку шкіри у самок тварин, які вживали і не вживали томатний порошок, виявлено не було.

Попередні дослідження показали, що після впливу ультрафіолетового випромінювання у самців тварин розвиваються більш агресивні, великі і численні злоякісні пухлини шкіри, ніж у самок. Нове ж дослідження підтвердило, що необхідно враховувати стать при оцінці різних превентивних заходів, оскільки те, що працює у особин чоловічої статі, може не завжди однаково добре впливати на особин жіночої статі і навпаки.

Попередні клінічні дослідження за участю добровольців показали, що вживання томатної пасти протягом довгого часу може зменшити вираженість сонячних опіків, можливо, завдяки каротиноїдам, здатним захистити шкіру від впливу ультрафіолетового випромінювання. Було показано, що лікопін, основний каротиноїд, що міститься в помідорах, є найефективнішим антиоксидантом серед цих сполук. Однак при порівнянні впливу лікопіну, отриманого з помідорів або в складі харчової добавки, вчені з’ясували, що вживання помідорів вважається більш ефективним в запобіганні почервоніння шкіри після впливу ультрафіолетового випромінювання, ніж вживання дієтичних добавок з лікопіном, і це дає можливість припустити, що інші сполуки в складі помідорів також можуть грати роль в цьому захисному процесі.

За даними Американського онкологічного співтовариства (American Cancer Society), рак шкіри, без урахування меланоми, є найбільш поширеним з усіх видів раку. У 2012 р було зареєстровано 5,4 млн випадків розвитку раку шкіри, що в цілому більше, ніж кількість нових зареєстрованих випадків раку молочної та передміхурової залоз.

Дослідники відзначають, що корекція дієти могла б принести суттєву користь, коли мова йде про зниження ризику розвитку захворювань шкіри, однак необхідні додаткові дослідження в цій області для отримання надійних даних.

Джерело

Поділись


Новини партнерів