Чому ми не повинні повторно використовувати пластикові пляшки

Ми всі п’ємо воду з пластикових пляшок, але чи знаєте ви, які темні таємниці зберігаються під кришкою?

Пластмасова пляшка може містити небезпечні хімічні речовини. Зверніть увагу на спеціальні знаки внизу: ці пронумеровані трикутники вказують, який вид пластика був використаний.

Пляшка з маркуванням 1 (ПЕТ або ПЕТЕ)  безпечна тільки для одного використання. При впливі кисню або високих температур, в тому числі сонячного тепла, така пляшка буде виділяти токсичні речовини, що потрапляють у воду.

Уникайте пляшок з маркуванням 3 або 7 (ПВХ і ПК) , оскільки вони виділяють токсичні хімікати, здатні проникати у ваші продукти і напої, а тривалий вплив може навіть привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Пляшки з поліетилену (2 і 4) і поліпропілену (5 і ПП)  підходять для багаторазового використання. Вони відносно безпечні, якщо ви тільки зберігайте в них холодну воду і регулярно дезінфіціруете їх.

Бактерії і основні порушення гігієни

Питна вода з використаної пластикової пляшки майже теж саме, як лизати сидіння для унітазу або іграшку собаки. Кількість бактерій в таких пляшках часто перевищує межі безпеки. Ми створюємо ідеальні умови для зростання бактерій, беручи пляшку брудними руками, не ретельно споліскуючи її і зберігаючи в ній теплу воду.

Що робити? Регулярно мити пляшки теплою мильною водою, оцтом або антибактеріальною рідиною для полоскання рота.

Навіть при ретельному митті пляшок, ми все одно можемо отримати харчове отруєння або навіть гепатит А. Дослідження показали, що більшість бактерій живуть на горлечках пляшок, які ви не можете вимити досить добре. Твіст-ковпачки і ковзаючі ковпачки рясніють мікробами, які ви ковтаєте разом з водою. Щоб бути в безпеці,  використовуйте трубочку.

Звідки береться ваша вода?

 

Багато компаній люблять вказувати на пакувальному матеріалі, що вода, яку ви купуєте, виходить з джерела. Але правда в тому, що в багатьох випадках вода, яку ви купуєте в пляшці, ідентична воді, яка тече в вашому крані будинку!

Власне, ви можете навіть бачити це на самій пляшці, зазвичай в крихітному тексті, який всі нехтують. Компанії зобов’язані пояснити, що джерелом води для них є основний канал водопостачання. Таким чином, вода коштує менше, ніж ви платите за неї!

Поділись


Новини партнерів