Три головних рятівних кроки при інсульті

Причиною інсульту стає пошкодження нервових клітин в головному мозку людини, контролюючих всі функції організму, – цей процес виникає внаслідок гострого порушення кровообігу в тій чи іншій ділянці мозку.

При інсульті розвивається гостре кисневе голодування мозку, здатне приводити до паралічів, розладів мови, зору та інших порушень нейронного характеру. За словами нейрохірургів, є тільки три години, щоб вжити заходів з порятунку постраждалої від інсульту людини, які дійсно допоможуть.

Крок перший: зрозуміти, що це інсульт. Ось дії, які допоможуть визначити порушення:

  • Потерпілий не може широко посміхнутися.
  • Потерпілий не може чітко повторити за вами фразу.
  • Потерпілий не може підняти руки.

Крок другий: викликати швидку допомогу. Попросіть людину висунути з рота язик прямо перед собою. Викривленість язика – ознака того, що необхідна допомога.

Також терміново викликати швидку допомогу потрібно, якщо є такі симптоми як сильний головний біль, запаморочення, різке погіршення зору, нездатність розуміти чуже мовлення, нудота і блювота, втрата стійкості.

Крок третій: допомогти самому. Постраждалого слід обов’язково покласти на спину, підклавши під голову і шию подушку або складений одяг, і забезпечити приплив свіжого повітря – розстебнути ґудзики і ремінь. З рота людини потрібно вийняти протези. Також необхідно допомогти йому звільнитися від блювотних мас.

Медики нагадують: своєчасна допомога при інсульті дозволяє уникнути інвалідності і смерті.

Джерело

Поділись


Новини партнерів