13 продуктів, які зменшують апетит

Не будемо кривити душею та зізнаємось: їсти все що заманеться і при цьому не товстіти – таємна мрія тисяч, якщо не мільйонів людей. Ми б хотіли сказати вам, що це простіше простого, але на жаль, насправді це не так. Проте не поспішайте засмучуватись: є безліч смачних продуктів, які не тільки не псують фігуру, але і не дадуть розгулятись вашому апетиту. Записуйте і насолоджуйтесь добірною їжею!

Ці 13 продуктів, є корисними та приглушують апетит. Погляньте на наш список і додайте декілька з них у свій раціон, якщо плануєте скинути вагу.

1. Червона риба

В червоній рибі міститься багато білків і корисних жирних кислот омега-3. Таке поєднання поживних речовин дозволяє довше залишатись ситим, не кажучи вже про користь цієї риби для здоров’я. Вживання червоної риби знижує ризик розвитку ожиріння, діабету та хвороб серця.

2. Авокадо

Авокадо – прекрасне джерело корисних жирних кислот, а олеїнова кислота, яка в ньому міститься, продовжує відчуття ситості, що допомагає вживати менше калорій в подальшому процесі прийому їжі. Із проведеного експерименту каліфорнійських дослідників з’ясувалось, що людям, які щодня їли на обід авокадо, на 40 % менше хотілось їсти через 3 години після їжі.

3. Кава

Кофеїн, який містить цей напій, допомагає спалювати калорії та розщеплювати жир. Крім того, кава може приглушувати апетит: вживання кави за 0,5-4 години до прийому їжі впливає на відчуття голоду. Зазвичай, для зниження ваги рекомендується пити 2 чашки звичайної меленої кави (це приблизно 200 мг кофеїну). Але враховуйте, що доза може змінюватись залежно від вашого самопочуття та можливих побічних ефектів.

4. Насіння чіа

Насіння чіа може вбирати таку кількість води, яка в 11-12 разів перевищує його масу, що допомагає заповнити шлунок і сприяє появі відчуття ситості. Крім того, воно також зменшує апетит.

5. Кокосова олія

Кокосова олія відрізняється від інших олій тим, що містить жирні кислоти з середньою довжиною ланцюга. Вони засвоюються по-іншому, що позитивно впливає на метаболізм: наприклад, кокосова олія допомагає спалювати калорії і позбавитись від жиру на животі. Крім того, вона сприяє зниженню апетиту: дослідження показали, що люди, які вживали кокосову олію, з’їдали впродовж дня на 256 ккал менше, ніж зазвичай.

Звичайно, кокосова олія – ця все ж таки олія, тому не потрібно поливати нею всі страви. Досить замінити нею деякі види олій, які Ви використовуєте для приготуванні їжі.

6. Яйця


Яйця – недороге і поживне джерело якісного білка, а ще вони сприяють насиченню. Дослідження підтверджують, якщо їсти яйця на сніданок, це допоможе споживати менше калорій і знизити вагу. При проведенні експерименту людей, які сидять на низькокалорійній дієті, розділили на 2 групи: одні їли на сніданок яйця, інші – традиційні для сніданку продукти на зразок тостів. З’ясувалось, що у людей, які вживали яйця, втрата ваги на 65 % була більшою.

7. Перець чілі

Перець чілі містить речовину капсаіцин, яка знижує апетит і допомагає спалювати жир. Дослідження показали, що вживання в їжу 1 г червоного перцю чілі знижує апетит і приглушує відчуття голоду, а також сприяє схудненню. Проте це ніяк не вплинуло на людей, які постійно їдять гостре: схоже, у них виробилась певна толерантність до продукту, тому візьміть до уваги цей факт. Не варто кожного дня додавати перець чілі у свої страви, якщо хочете, щоб його “жироспалювальні” властивості продовжували на Вас діяти.

8. Шпинат

Шпинат містить тилакоїди, які підвищують рівень лептину – гормону, який регулює енергетичний обмін і контролює відчуття голоду. Таким чином, тилакоїди приглушують апетит, що призводить до зниження ваги. Вистачить всього 100 г шпинату на добу для отримання такого ефекту.

9. Зелений чай

Зелений чай містить 2 речовини, які сприяють схудненню: кофеїн і катехін (зокрема, EGCG). Перший допомагає спалювати жир і приглушувати апетит, а другий прискорює метаболізм і також сприяє позбавленню від жиру. Поєднання цих двох речовин в екстракті зеленого чаю змушує організм ефективніше спалювати калорії. Так, дослідження показали, що вживання кофеїну і EGCG допомогло на 4 % збільшити спалювання калорій.

Рекомендована доза зеленого чаю для тих, хто худне – 250-500 мг в день.

10. Сочевиця


Сочевиця дуже корисна, оскільки містить багато фолієвої кислоти, заліза, калію, тіаміну і марганцю. Крім того, в ній багато білків і клітковини, що дозволяє ефективно боротись з відчуттям голоду: вона дуже ситна, хоча в ній зовсім небагато калорій. До того ж її простіше приготувати, ніж інші бобові.

11. Імбир

Гінгерол, що міститься у свіжому корені імбиру, сприяє зниженню ваги. Дослідження показало: щоденне вживання гінгеролу допомагає скинути вагу, а також контролювати рівень лептину (гормону, який регулює енергетичний обмін), що дозволяє стримувати апетит.

12. Вівсянка

Звичайно, йдеться не про розчинну кашу в пакетиках, а про звичайну вівсянку. У ній міститься багато клітковини, що дозволяє довше залишатись ситими. Крім того, дослідження показали, що люди, які їли на сніданок вівсяну кашу, відчували себе менш голодними і з’їдали на обід на 31 % менше калорій, ніж ті, хто не їв пластівці.

13. Натуральний йогурт


Натуральний йогурт багатий білком, який сприяє насиченню, а також містить пробіотичні бактерії, які є корисними для травлення. Не знежирений йогурт допомагає знизити ризик розвитку ожиріння і цукрового діабету 2-го типу. Врахуйте, що знежирені йогурти, зазвичай, містять дуже багато цукру, тому їх варто уникати.

Джерело

Поділись


Новини партнерів