Це є у кожній квартирі: вчені знайшли ще одну причину ожиріння

Науковці кажуть, що пил у будинку може стати причиною зайвої ваги.

Вчені пов’язують розвиток ожиріння з накопиченням у будинку хімічних речовин, які називаються обезогенами. Тепер дослідники встановили, що одним з основних джерел поширення цих компонентів є звичайний домашній пил.

Ідея провести подібне дослідження виникла у вчених після того, як вони помітили, що пил може накопичувати в собі молекули різних розчинників, лаків, пестицидів та іншої “хімії”,  яку використовують у домашньому господарстві. Вчені виростили кілька колоній жирових клітин і ввели в них зразки пилу, які вони зібрали в 11 різних будинках в Даремі.

Відразу дев’ять зразків змусили ці колонії рости, активно ділитися і перетворюватися в дорослі адипоцити – клітини жирової тканини. Після цього дослідники проаналізували хімічний склад цих частинок пилу і виділили з них молекули, які найсильніше впливали на ріст клітин.

Серед них опинилися дуже поширені речовини – пестицид піраклостробін, терт-бутил-феніл-дифеніл-фосфат (вогнестійка добавка багатьох лаків і спреїв), а також дибутилфталат (популярний компонент фарб, клеїв і діюча речовина багатьох засобів від комарів).

Вчені з’ясували, що всього трьох міліграмів пилу з цими речовинами було досить, щоб запустити процес перетворення жирових клітин в дорослі адипоцити і змусити їх стрімко набирати вагу.

Джерело

Поділись


Новини партнерів