Підвищений кров’яний тиск: 5 поширених причин

Підвищений кров’яний тиск, також відомий як гіпертонія, – це стан, який загрожує здоров’ю.

Артеріальний тиск має важливе значення для кровообігу, транспортування кисню та поживних речовин, яких потребує організму. Це сила, яка рухає кров нашими артеріями по всьому тілу, щоб підтримувати роботу органів.

Підвищений кров’яний тиск виникає, коли артеріоли звужуються, змушуючи серце качати більше крові. Наслідки гіпертонії можуть варіюватися від серцевої недостатності, інсульту до серцевих нападів.

Якщо лікарі не можуть визначити причину, ризик серцевого нападу або інсульту збільшується на 60%.

Підвищений кров’яний тиск – “тихий вбивця”

Високий кров’яний тиск не має жодних симптомів, що пояснює, тому він часто залишається непоміченим. Зазвичай ми починаємо помічати його лише тоді, коли це вже є серйозною проблемою для здоров’я.

31% населення світу має високий кров’яний тиск. Майже 16 тисяч людей навіть не знають про це.

Є генетична схильність до цього розладу. Нещодавні дослідження показали, що деякі генетичні модифікації порушують роль нирок у регулюванні солі та інших мутацій.

Проте високий кров’яний тиск не завжди виникає з цієї причини. У будь-якому випадку, важливо уникати сидячого способу життя та слідкувати за харчовими звичками.

5 причин, через які у вас може бути підвищений кров’яний тиск

Кожен випадок гіпертонії унікальний. Однак є відомі чинники ризику, які можуть призвести до цього розладу. Здебільшого вони пов’язані з вашими повсякденними звичками.

1. Надмірна вага

зайва вага викликає підвищений кров'яний тиск

Нещодавні дослідження продемонстрували, що люди, які мають надмірну вагу або ожиріння, як правило, мають підвищений кров’яний тиск. У результаті серцю доводиться працювати ще сильніше.

Схуднення знижує тиск, тим самим знижуючи ризик серцево-судинних захворювань.

2. Нездоровий спосіб життя

Зловживання алкоголем, куріння, надмірна кількість солі та відсутність фізичної активності – це все чинники ризику високого кров’яного тиску.

Глибоке вкорінення сидячого способу в житті нашої культури відіграє важливу роль у зростанні випадків гіпертонії у дорослих та молоді.

  • Спробуйте тренуватися щодня. Ви можете почати з 30-хвилинних щоденних прогулянок і додавати більше кардіо вправ до тренувань.
  • Слідкуйте за збалансованим раціоном. Вибираючи фрукти та овочі, нежирну їжу та цільне зерно, ви можете позитивно вплинути на здоров’я.
  • Тримайте під контролем стрес та емоції. Клінічні дослідження показали, що гнів, ворожість, стрес та інші сильні емоції та почуття сприяють підвищенню артеріального тиску.

3. Клінічні причини

що викликає підвищений кров'яний тиск

Підвищений кров’яний тиск може також мати зв’язок із хронічними захворюваннями нирок, проблемами щитоподібної залози, діабетом та апное під час сну.

Деякі дослідження показали, що 10% пацієнтів страждають на вторинну гіпертензію. Іншими словами, високий артеріальний тиск може бути результатом іншої клінічної проблеми.

4. Ліки

Деякі медикаменти, які лікують астму, а також гормони, зокрема контрацептиви, можуть підвищувати артеріальний тиск. Також у цьому переліку є певні нестероїдні протизапальні препарати, антидепресанти та болезаспокійливі засоби.

Ці ліки можуть впливати на артеріальний тиск, оскільки вони змінюють баланс натрію та рідини в організмі. Як результат, скорочуються кровоносні судини, що призводить до гіпертонії.

5. Вік

причини підвищеного кров'яного тиску

У людей старших за 40 років вищий ризик артеріального тиску. Коли ми старіємо, кровоносні судини слабшають, втрачаючи свою еластичність.

Артерії змінюються і твердіють з плином часу, що змушує серце працювати більше. Як і будь-який інший перевантажений м’яз, серце збільшується в розмірах, щоб витримати додаткове навантаження. Коли серце збільшується, воно потребує більше крові та кисню. Однак воно не завжди здатне підтримувати потреби в кровообігу.

З цієї причини, дуже важливо слідкувати за своїми щоденними звичками, якщо ви хочете бути здоровими багато років.

  • Уникайте готової їжі, а також надмірного споживання солі.
  • Пийте менше алкоголю та намагайтеся обмежувати куріння все більше й більше щодня.

Покращуючи свій спосіб життя та приймаючи призначені лікарем медикаменти, ви можете контролювати підвищений кров’яний тиск і зменшити його побічні ефекти.

Джерело

Поділись


Новини партнерів