Медики розвіяли три найпоширеніших міфи про миття рук

Напевно, під час миття рук всі звикли використовувати якісне мило, включати гарячу воду, до того ж використовувати антибактеріальний гель. Це, як вважає багато хто, може допомогти позбутися від великої кількості бактерій. Поспішаємо вас розчарувати: всі три міфи, що стосуються миття рук, зруйновані вченими. Детальніше про це розповімо в нашому матеріалі.

Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Ратгерського університету. Вони змогли довести, що ефективність використання антисептичного гелю, антибактеріального мила і теплої води в більшій мірі занадто перебільшена. У дослідницькій роботі взяли участь величезна кількість добровольців.

По-перше, вважається, що тепла вода в більшій мірі знищує бактерії на руках. Однак з’ясувалося, що це не так. Учасники експерименту мили руки водою різних температурних режимів (16, 26 і 38 градусів вище нуля) і виявилося, що холодна і тепла вода вбивали однакову кількість бактерій.

Другий міф стосується використання антисептичного гелю. Прийнято думати, що вони можуть замінити процедуру миття рук. А вчені говорять, що нічого кращого мила і води немає. Насправді гель не справляється по максимуму з очищенням рук. Він здатний тільки видалити видимий бруд.

І третій міф – антибактеріальне мило справляється краще звичайного. Це в корені невірне переконання, так як тип мила не має ніякого значення. Виявилося, що навіть саме звичайне мило може видалити більше бактерій, ніж антибактеріальне.

Джерело

Поділись


Новини партнерів