Онкологи розповіли, як відрізнити родимку і рак

Часто люди з раком шкіри не звертаються за допомогою на ранніх стадіях, просто тому, що не звертають уваги на симптоми.

Тисячі людей щорічно вмирають від раку шкіри -меланома є одним з найбільш небезпечних захворювань, так як швидко поширює метастази. Тому дуже важливо виявити меланому на ранніх стадіях, щоб почати лікування і значно збільшити шанси на одужання.

Ми дізналися, на які саме ознаки варто звернути увагу, якщо ваші родимки раптом почали змінюватися. Перш за все, побоювання повинні викликати всі родимки, які почали рости, змінювати колір або іншим чином «проявляти активність». Їх варто вивчати особливо пильно.

Зверніть увагу на симетрію – у злоякісних родимок, вона, як правило, відсутня. Вони зазвичай нерівні, з розмитим контуром. Однією з ознак меланоми може бути часткова зміна забарвлення родимки, або навіть повна зміна її кольору. Обов’язково повинно насторожити поява на родимці цяток чорного, бордового або коричневого кольорів.

Злоякісні родимки в більшості випадків мають великі розміри – понад шість міліметрів в діаметрі, а також вони схильні збільшуватися, причому, дуже швидко. Якщо родимка свербить, болить або кровоточить – не відкладайте візит до лікаря.

Джерело

Поділись


Новини партнерів