Рак і капуста – чому ці два поняття нерозривні

Ні для кого не секрет, що капуста дуже корисна для нашого організму, адже містить багато вітамінів і мікроелементів. Ось тільки на цьому її корисні властивості не закінчуються. За деякими науковими дослідженнями капуста здатна захищати наш організм від раку. Поштовхом для такого дослідження послужив так званий польський парадокс.

Суть парадоксу, за непідтвердженими розповідями, в тому, що в Польщі рак грудей поширений набагато менше, ніж в США. Ось тільки при переїзді в США польки потрапляють в такий же відсоток хворих, що і місцеві жінки. Це пов’язують з тим, що в Польщі вживають квашену капусту, а в США цей продукт заборонений до продажу.

Офіційних публікацій на цю тему немає, тому вірити чи ні, вирішувати тобі. Ось тільки заперечувати корисні властивості капусти ніяк не можна. І наша редакція вирішила розібратися, чому можна припускати, що капуста запобігає утворенню раку, а також про інші її корисні властивості.

Користь капусти для організму

Капуста по-справжньому сильний продукт. У капустяному листі містяться глюкозинолати, які можуть знешкоджувати токсичні сполуки в печінці, а ще блокувати злоякісні клітини. Таким чином можна говорити про те, що капуста здатна запобігати деяким онкологічним захворюванням. У тому числі раку грудей.

Крім раку грудей капуста перешкоджає розвитку раку в легенях, сечовому міхурі, товстій кишці і в багатьох інших органах. Її протиракова дія універсальна. Крім того капуста благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт в цілому. Завдяки своїй взаємодії з бактерією хелікобактер капуста захищає від виразки і раку шлунка. Також вона пов’язує жовчні кислоти в кишечнику і виводить їх.

До всього цього варто ще додати вітаміни і антиоксиданти, яких в капусті просто неймовірна кількість. У 100 грамах капусти міститься денна норма вітамінів К і С, багато фолієвої кислоти, яка так корисна для жінок, і найважливіші Омега-3 кислоти.

Всі ці компоненти сприятливо позначаються на серцево-судинній системі і надають захисний ефект щодо діабету другого типу. Великий вміст лужних солей в капусті сприяє підвищенню лужності крові, а в такому випадку глюкоза отримує можливість засвоюватися організмом без участі інсуліну.

Але яку саме капусту вживати і в якому вигляді? Після всього вищенаведеного можна з упевненістю заявити, що потрібно їсти будь-яку капусту і в будь-якому вигляді. Багато досліджень проведено з броколі, і вони доводять, що вона дуже корисна. Не менш корисна і звичайна білокачанна капуста, адже вміст корисних компонентів в ній нітрохи не менший. Так що просто вибирай сорт капусти за смаком і їж в будь-якому вигляді. Пам’ятай, що термічна обробка скорочує кількість вітамінів.

На окрему увагу заслуговує квашена капуста, та сама винуватиця «польського парадокса». Це не просто соління, а продукт бродіння, в якому виникають нові хімічні компоненти. Саме вони надають антибактеріальну і антиракову дію. Ці сполуки можуть перешкоджати переродженню клітин і руйнувати канцерогени. Так що користь квашеної капусти для організму просто величезна, це вже доведено традиційною медициною.

Сік квашеної капусти знижує рівень цукру в крові. До того ж вона корисна для роботи кишечника, виводить з кишечника поганий холестерин. Корисних властивостей маса, тому, якщо ти все ще не знаєш як готувати квашену капусту, то саме час навчитися.

Капуста – справжній подарунок природи для нас. Сподіваємося, що знаючи все це, ти візьмеш за звичку їсти капусту хоча б кілька разів на тиждень, а краще кожного дня. Пам’ятай, що капуста будь-якого сорту і приготована будь-яким способом здатна захистити тебе від раку, цукрового діабету і безлічі інших захворювань. Візьми на замітку!

Джерело

Поділись


Новини партнерів