6 ознак наявності захворювання шлунково-кишкового тракту

Стравохід, шлунок, товста кишка, підшлункова залоза, печінка – травна система включає в себе всі ці органи, тому не дивно, що симптоми захворювання шлунково-кишкового тракту можуть проявитися в найбільш несподіваному місці. Людина може навіть не зрозуміти, що необхідно терміново звернутися до гастроентеролога.

Труднощі при проходженні їжі через стравохід

Коли їжа дає про себе знати при проходженні по стравоходу, необхідно звернутися до фахівця, особливо якщо з плином часу це відчуття стає більш інтенсивним. У деяких випадках навіть вода може викликати відчуття тяжкості.

Біль при вживанні їжі або води може бути ознакою серйозного захворювання шлунково-кишкового тракту.

Сильне газоутворення

Газоутворення – це нормально. Чи знаєте ви, що в середньому людина випускає майже два літри газів в день? Але тільки якщо процес не пов’язаний з неприємними побічними ефектами. Час турбуватися, якщо є дискомфорт в області живота, зміни в звичках кишечника або безпричинна втрата ваги.

Здуття

Здуття спостерігається, коли організм затримує занадто велику кількість газу, – це поширена проблема, і може бути просто результатом переїдання. Але раптове здуття живота, яке відбувається без будь-якої очевидної причини і супроводжується такими симптомами як біль, кров в стільці, має насторожити. Це може свідчити про наявність проблем з переварюванням молочних продуктів, або ж може бути ознакою серйозного захворювання, такого як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), синдром подразненого кишечнику, жовчокам’яна хвороба, запор і целіакія.

Різка втрата ваги

Безпричинна втрата ваги може бути симптомом багатьох проблем зі здоров’ям, але травна система – те, з чого починається пошук причини. В першу чергу лікар повинен виключити ракове захворювання товстої кишки, підшлункової залози і шлунку.

Кров в калі

Наявність крові в калі завжди повинна викликати тривогу. Причину цього прояву виявить лікар!

Анемія

Залізо допомагає еритроцитам доставляти кисень до тканин організму. Коли рівень заліза падає, людина постійно відчуває почуття слабкості, головні болі, може пожовтіти шкірний покрив, нігті слабшають.

Перевірити рівень заліза можна за допомогою простого аналізу крові. Залізодефіцитна анемія часто може бути викликана хронічною втратою крові в шлунково-кишковому тракті через такі захворювання як рак товстої кишки, рак шлунку, виразка, запальне захворювання кишечника, ангіодисплазія.

Джерело

Поділись


Новини партнерів