Чому болять ноги і що зробити, щоб полегшити біль

Біль в ногах – явище неприємне, хоч і недивне. Нижні кінцівки протягом дня приймають на себе більше навантаження, ніж будь-яка інша частина кістково-м’язової системи. Особливо в тому випадку, якщо робота у вас стояча або, припустимо, ви захоплюєтеся чимось на зразок тріатлону.

Біль може варіюватися в дуже широких межах: від легкого оніміння і пульсації, які самостійно проходять за кілька хвилин, до виснажливих тягучих відчуттів або судом, здатних перебити навіть нічний сон. На щастя, в більшості випадків нічим серйозним такі напади не загрожують. Однак трапляються варіанти …

Але перш ніж з’ясовувати причини виникнення дискомфорту, розберемося, коли не варто рефлексувати над питанням: «Чому болять ноги?», А треба якомога швидше рухатися (самостійно або з чиєюсь допомогою) у напрямку до лікаря.

Коли звертатися до медиків

Негайно викликайте швидку, якщо:

 1. Біль не дозволяє вам ходити.
 2. Очевидним є відкритий перелом або глибокий поріз.
 3. Ви спостерігаєте відразу кілька симптомів одночасно – біль, набряк , почервоніння, різке підвищення температури в кінцівках.
 4. Перш ніж відчути біль, ви почули гучне клацання, ніби щось вискочило в нозі, або скрегіт.

Якнайшвидше зверніться до лікаря, якщо:

 1. Спостерігаються ознаки інфекції: ділянка шкіри на нозі почервоніла, стала гарячою на дотик, все це супроводжується підвищенням температури тіла в цілому.
 2. Нога розпухла, шкіра на ній зблідла і / або здається дуже холодною.
 3. Набряк спостерігається на обох ногах і супроводжується тими чи іншими проблемами з диханням.
 4. У вас сильно болять гомілки після тривалого сидіння. Наприклад, після тривалої подорожі в автобусі або авіаперельоту.
 5. Ви спостерігаєте будь-яку хворобливу симптоматику, яка розвивається в ногах без будь-яких очевидних причин.

Заплануйте відвідування терапевта або хірурга на найближчий час, якщо:

 1. Ви регулярно відчуваєте біль під час або після ходьби.
 2. Вас переслідують набряки нижніх кінцівок.
 3. Больові відчуття, які спочатку були майже непомітні і наростають протягом кількох днів поспіль.
 4. Ви помітили на нозі вени, які виступають, дотик до яких викликає неприємні відчуття.

Якщо жодного з перерахованих симптомів у вас немає, можна видихнути: швидше за все, нічого страшного з вашими ногами не відбувається.

Що робити, якщо болять ноги

Залиште ноги в спокої

Просто дайте їм відпочити: ляжте, по можливості піднявши ноги трохи вище рівня серця (це можна зробити за допомогою валика, підкладеного під щиколотки). Такий стан поліпшить венозний відтік крові, зменшить набряклість і розслабить м’язи.

Зробіть холодний компрес

Прикладіть до тієї області, від якої, на ваш погляд, виходять хворобливі відчуття, загорнутий в тонкий рушник пакет з льодом (або, наприклад, з замороженим горошком або іншими напівфабрикатами, які знайдуться у вашій морозилці). тривалість компресу – 15-20 хвилин, повторювати тричі на день по необхідності.

 

Зробіть масаж

Масаж допомагає в тих випадках, якщо біль викликана судомою або після фізнагрузки – довгої ходьби або пробіжки.

Чому болять ноги

Переконавшись, що небезпечних симптомів прямо зараз немає і полегшивши стан, можна спробувати самостійно проаналізувати, чим викликаний дискомфорт. Насправді причин болю в ногах може бути багато. Ось кілька найбільш поширених.

Втома після тренування

Може, ви занадто перенапружилися після довгого тренуваннями. Або вибрали не дуже зручне взуття. Або, плануючи 10-кілометрову пробіжку, забули про розминку.

Мікротравми

Можливо, ви недавно оступилися, але не надали цьому значення. А між тим незручність привела до невеликого розтягування зв’язок або розриву деякої кількості волокон сухожиль. Такі травми не смертельні і найчастіше гояться самі собою , проте здатні доставити кілька неприємних хвилин, а то й годин.

Розвивається цукровий діабет

Навіть на самому старті це захворювання вражає периферичні нерви, що відгукується онімінням, мурашками і хворобливістю в районі гомілок, литок і стоп. Дискомфорт найчастіше проявляється під час сну.

Тому, якщо мурашки і судоми в литкових м’язах стали переслідувати вас аж надто часто, незайвим буде перевірити рівень цукру в крові і порадитися з ендокринологом.

Вагітність

З досить болючими судомами в ногах знайомі майже всі майбутні мами. Причиною дискомфорту є порушення мінерального обміну, який нерідко супроводжує вагітність. Найчастіше судоми виникають через дефіцит калію, кальцію, магнію або вітаміну B6. І лікарі прекрасно знають про це: при скаргах вони призначають пацієнткам комплекси вітамінів і мікроелементів, здатні відшкодувати недолік важливих речовин.

 

Варикоз

При варикозі нижніх кінцівок порушується робота клапанів, які пропускають кров у венах. Через це вени збільшуються в розмірах, погіршується відтік крові, виникають набряки і болючість. Причин варикозу може бути багато, а дискомфорт вимагає консультації флеболога.

 

 

Поділись


Новини партнерів