Протизаплідні засоби: за і проти

Навколо протизаплідних засобів ходить маса чуток, розвинена велика кількість стереотипів. Один з найпоширеніших полягає в тому, що жінки після прийому цих таблеток починають стрімко набирати зайву вагу. Чи так це насправді? І які плюси і мінуси від прийому протизаплідних існують? Давайте розберемося.

«ЗА»

По-перше, дані лікарські засоби здатні придушити овуляцію.

По-друге, очевидний плюс полягає в тому, що оральні протизаплідні засоби можуть знизити ймовірність розвитку ракових утворень, наприклад, яєчника і матки.

По-третє, за допомогою прийому препаратів можна зменшити симптоми передменструального синдрому.

По-четверте, відомі факти про зниження ризику утворення розсіяного склерозу.

І нарешті, одне з досліджень показало, що протизаплідні таблетки допомагають в боротьбі з булімією.

«ПРОТИ»

В першу чергу, прийом протизаплідних пов’язаний з негативним ефектом на інші аспекти здоров’я. Наприклад, медики пов’язують цей факт з виникненням кров’яних згустків і інсультом. Особливо ризики зростають, якщо жінка курить.

Також використання таких ліків може послабити формування м’язів у жінок, збільшити ризик виникнення раку грудей в період перед менопаузою, а також ризик розвитку раку шийки матки.

І останній мінус пов’язаний з тим, що протизаплідні засоби можуть нашкодити білку, який тримає тестостерон недоступним для жінок і їх фізіологічних особливостей. Це в свою чергу викликає різні проблеми, в тому числі сексуальну дисфункцію.

Вибирати, приймати чи ні протизаплідні, зрозуміло, тільки вам. Так, ці засоби контрацепції дуже зручні. Однак пам’ятайте, що за даними медиків, смертність жінок у віці від 35 до 44 років збільшилася, починаючи з 2000 року. Фахівці частково пов’язують це і з тим фактом, що представниці прекрасної статі стали набагато частіше використовувати протизаплідні таблетки замість інших, безпечніших засобів захисту.

Думка про те, що прийом протизаплідних таблеток знижує сексуальний потяг у жінок, широко поширене.

Поділись


Новини партнерів