Вважається, що під час анестезії люди бачать веселі сни, про які потім згадують із задоволенням. Однак насправді ступінь її впливу на головний мозок людини набагато серйозніша, ніж про це думають.
Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Квінслендського університету, розташованого в Австралії. Виявилося, що анестезія не просто присипляє людину, а й порушує зв’язок між клітинами. Такий негативний ефект досягається шляхом введення лікарських препаратів для наркозу.
За словами доктора Кейт Коул-Адамс, деякі пацієнти під наркозом можуть чути сторонні звуки, відчувати незвичайні форми свідомого розуміння. Фахівці переконані, що це говорить про те, що люди можуть розуміти, що насправді в даний момент відбувається, поки вони бачать «сни». Крім того, анестезія здатна навіть змінити систему розуміння людини.
В ході дослідження було встановлено, що наркоз призводить до того, що деякі ділянки мозку можуть не взаємодіяти. Препарати блокують передачу інформації, стираючи свідомість. Це має певні негативні наслідки: наприклад, може виникнути амнезія або когнітивні порушення.
Читайте також: Хочете завжди чудово виглядати? Вам допоможе проста кухонна сіль!
Вчені мають намір продовжити випробування в даній сфері, щоб зрозуміти, як анестезія впливає на розвиток хвороби Альцгеймера або Паркінсона.