7 міфів про алкоголь, у які ми віримо

Способи вживання алкголю і все, що з ним пов’язане, обросло безліччю народних міфів, при цьому не усі з них правдиві. Деякі з таких успішно розвіяли експерти. 

1. Різні напої

Багато хто впевнений, що через змішування різних алкогольних напоїв з’являється погіршення здоров’я, але експерти відмічають, що відчуття після свят залежатимуть тільки від кількості алкоголю. Також від “пониження градуса” нічого страшного не буде, і після віскі можна випити кухоль пива, але і тут головну роль грають об’єми алкоголю.

2. Зневоднення

Багато хто помилково припускає, що алкоголь виводить воду з організму, а зміцнює цю теорію відчуття сильної спраги після свята. Проте після вживання спиртного вода в організмі зберігається в тій же кількості, але з судин вона переміщається в міжклітинний простір. Саме через це в тканинах з’являється набряклість, що провокує головний біль вранці.

3. Антибіотики

Багато хто намагається уникати розпивання спиртного під час прийому медичних препаратів, а саме – антибіотиків. Такий страх пов’язаний з тим, що організму може зашкодити подібне поєднання, але насправді про сумісність вказаних препаратів з алкоголем повинен попереджати лікар. Деякі дійсно після реакції зі спиртними напоями можуть викликати нудоту і запаморочення, але більшість подібних засобів не пошкодять організму після келиха вина.

4. Термін придатності

Відомо, що вино, як правило, не зберігається занадто довго, і кожен сорт відрізняється своїм терміном придатності. Тому не можна стверджувати, що з віком смак напою тільки покращується, оскільки майже усі столові вина краще випити в перший рік після виробництва, але є такі, смак яких з віком дійсно стає кращий.

5. Калорійність

Натуральний алкоголь без особливих домішок не є калорійним, проте він може уповільнювати обмін речовин, через що в організмі накопичуватиметься жир. Це відбувається тому, що тіло намагається позбавитися від спиртного в першу чергу, вважаючи його шкідливою речовиною.

6. Їжа

Багато хто вважає за краще пити не на порожній шлунок, щоб не п’яніти, проте ця думка помилково і їжа ніяк не впливає на міру сп’яніння. Їжа в шлунку тільки уповільнює засвоєння випитого, тому людина п’є більше своєї норми, оскільки не бачить перших ознак сп’яніння.

7. Шкода для мозку

Дуже поширена думка про те, що алкоголь вбиває клітини мозку, але це не є вірним. На справі алкоголь руйнує з’єднання між нейронами, а також уповільнює їх регенерацію, що позначається на роботі мозку, але негативний вплив пропадає під час відсутності алкоголю в крові.

Джерело

Поділись


Новини партнерів