3 звичайні речі, які ніколи не варто робити на голодний шлунок

Кожен напевно чув твердження про те, що людина є тим, що він їсть. І все, що потрапляє в шлунок, тим чи іншим чином впливає на весь організм, якість його роботи і здоров’я. Саме тому слід ретельніше підходити до вибору продуктів харчування. Але, крім того, не варто ігнорувати процеси, що передують самому прийому їжі.

Більшість звичок формується роками. Все, що ви робите вранці після того, як продзвенів будильник, напевно вже є звичкою. Будь то чашка ароматної кави, ранкова зарядка, щільний сніданок або його відсутність. В ідеальному світі, краще встати раніше, щоб було достатньо часу для неквапливого корисного сніданку, який забезпечить вас енергією на весь день.

Звичайно ж, протягом життя, кожна людина виробляє для себе певні правила, що варто, а чого не варто робити на голодний шлунок. На цей рахунок існують і думки експертів, які стверджують, що неправильна поведінка після пробудження може завдати шкоди здоров’ю. Давайте ж ознайомимося зі списком тих речей, які точно не потрібно робити натщесерце, якщо ви хочете залишатися здоровими якомога довше.

Вживати алкогольні напої. Алкоголь в принципі має не найкращий вплив на здоров’я. Але однією з основних його властивостей є здатність відразу ж потрапляти в кровотік, якщо шлунок порожній. В цьому випадку високий відсоток алкоголю в крові дає всі шанси втратити контроль над власним тілом, так як процес сп’яніння відбувається набагато швидше. Низький кров’яний тиск і розширення артерій часто є супутниками такого безвідповідального вчинку. Крім того, прийнятий на голодний шлунок, алкоголь викликає нездорове почуття голоду, і змушує з’їдати набагато більше, ніж потрібно.

Порада: Якщо ж обставини складаються таким чином, що не випити ви не можете, віддайте перевагу охолодженим негазованим алкогольним напоям. Вони всмоктуються в кров повільніше. І все ж таки постарайтеся, перш ніж зробити перший ковток спиртного, з’їсти хоча б невеликий бутерброд і краще, якщо в його складі буде вершкове масло.

Фізичні навантаження. Людське тіло схоже на складну машину, від якої можна вимагати якісної роботи тільки при наявності якісного палива. При відсутності джерел енергії тіло буде не тільки худнути, але і втрачати в здоров’ї. Саме глікоген, який отримують з продуктів харчування, активно використовується під час фізичних навантажень. Якщо цієї речовини в організмі недостатньо, при виконанні вправ тіло спалює м’язи, а не жири. У журналі Наука і медицина були опубліковані дослідження, згідно з якими фізичні навантаження натще не тільки обмежують можливості тіла, але також стають перешкодою на шляху до досягнення високих результатів в спорті. Якщо прислухатися до своїх відчуттів, можна виявити або втому, або прилив енергії. Почуття втоми і виснаженості говорить про те, що потрібно підійти до режиму харчування і тренувань більш відповідально.

Порада: Чергуйте силові тренування з аеробними вправами. Якщо вже є захворювання, пов’язані з шлунково-кишковим трактом, перед будь-якими фізичними навантаженнями краще забезпечте себе легким перекусом. Будь-яка фізична активність підсилює вироблення шлункового соку, який, як відомо, небезпечний для здоров’я, якщо шлунок порожній.

Кавовмісні продукти. Кава або чай – не найкращий варіант на голодний шлунок відразу після пробудження. Результатом такого сніданку може стати кисла відрижка і печія. Тому краще спочатку випити хоча б склянку води, а потім вже балувати себе звичними напоями.

Читайте також: Вчені знайшли унікальні ліки від усіх хвороб

Порада: Якщо кава вранці – ваш єдиний спосіб почати день активно і продуктивно, спробуйте додавати в неї молоко або вершки. Молочний жир допомагає зменшити негативний вплив напою на організм. І звичайно ж краще віддавати перевагу натуральній каві.

Крім усього іншого, прислухайтеся до наступних рекомендацій, чого ще не варто робити на голодний шлунок:

  • Не приймайте болезаспокійливих засобів.
  • Відмовтеся від цитрусових.
  • Не починайте працювати на голодний шлунок.
  • Не ходіть за покупками в продуктові магазини.

Такі нехитрі поради допоможуть вам уникнути багатьох проблем зі здоров’ям, і допоможуть заощадити, між іншим. Бережіть себе, полюбивши свій шлунок!

Поділись


Новини партнерів