Що ні в якому разі не можна ставити на новорічний стіл

Нікому не хочеться, щоб новорічний стіл виглядав як продовження дієти. Про основні правила, які допоможуть насолодитися різноманітністю застілля і не завдати шкоди здоров’ю, розповідає лікар-дієтолог вищої категорії Наталія Грищенко.

  • Всі страви повинні бути свіжоприготовленими. Кількість ковбаси і карбонаду тривалого приготування можна звести до мінімуму або виключити. Це джерела додаткової прихованої кількості солі і шкідливих харчових добавок.
  • Для рибних і м’ясних страв краще вибирати рецепти з мінімальною кількістю олії і бажано без панірування. Ідеальний варіант – запікати в духовці. Так можна заощадити значну кількість калорій за рахунок олії або жиру, що виділився, а також уникнути появи шкідливих для нашої печінки речовин, що утворюються під час смаження.
  • Складні салати з майонезом приносять за ваш стіл багато зайвих калорій. Але що ще більш важливо, складна за складом їжа важко б’є по підшлунковій залозі. Трохи пізніше дістанеться і печінці. Якщо є недостатність в ферментах, то рекомендуємо прийняти відповідні препарати. Як правило, ми все знаємо про подібні проблеми задовго до свят, відвідуємо гастроентеролога і маємо в особистій аптечці “свій” препарат.
  • А ось традиційне заливне м’ясо і риба є корисними стравами. Це природне джерело колагену. Але тільки в тому випадку, якщо вони приготовані за традиційною рецептурою з тривалим томлінням на вогні. Господині знають секрети, як видалити зайвий жир з цієї страви, а, значить, додаткові калорії.
  • Різноманітність овочів на святковому столі завжди рятує ситуацію. Якщо співвідношення основних страв і овочів 1:2, то можна позбутися від проблем з травленням і стільцем в дні після новорічного застілля.
  • Картопля, гарбуз, буряк і т. д. – повноправні учасники святкового столу. Просто вони повинні бути приготовлені максимально просто – зварені або запечені. Компенсувати нестачу смаку можна за допомогою спецій.

Читайте також: Популярні продукти, здатні раптово нас вбити

  • І, нарешті, алкоголь. Токсичною дозою для підшлункової залози вважається 50 мл чистого спирту. У перерахунку на звичайні алкогольні напої це приблизно 125 мл коньяку або горілки або 500 мл вина. Не варто поєднувати разом алкоголь, жирну їжу і куріння – це в багато разів збільшить ймовірність нападу панкреатиту (запалення підшлункової залози). Але якщо першого січня вас все ж мучитиме похмілля, то радимо випити пару капсул ентеросорбенту. Він зв’язує і виводить токсини з шлунково-кишкового тракту і “алкогольне перезавантаження” пройде легше і швидше.

Якщо слідувати перерахованим вище правилам, тобто можна їсти все і в будь-якому поєднанні просто маленькими порціями, роблячи перерви.

Джерело

Поділись


Новини партнерів