7 переконливих причин вживати шоколад

Користь шоколаду

Шоколад є одним з найулюбленіших і популярних солодощів. Важко уявити собі людину, байдужу до нього. А можливість вибирати серед молочного, гіркого, білого шоколаду, до того ж з різними начинками або горіхами – підкорить навіть людину, що не особливо любить солодке.

Міфи про шкоду шоколаду так і залишилися недоведеними вигадками. Зате факти його користі для організму були підтверджені науковими дослідженнями. Любителям солодощів варто дізнатися 7 переконливих причин вживання шоколаду, щоб не відмовляти собі в ласощах.

Здорове серце. Недавніми дослідженнями було виявлено, що шоколад позитивно впливає на серцево-судинну систему. Німецькі та шведські вчені довели, що щоденне вживання всього декількох часточок шоколаду втричі знижує ризик паралічу серця, при цьому ймовірність виникнення серцевого нападу зменшується майже на 40%. Це ефект від наявності в ласощах флавоноїдів і антиоксидантів. При цьому потрібно пам’ятати, що більшість сортів містить цукор та інші добавки. Тому краще вживати гіркий шоколад, вибираючи сорти, які містять більше 50% какао.

Зниження стресу. У важкі часи людям вдається втішити себе солодким. Зазвичай рятівним засобом виступає шоколад. У цьому немає нічого дивного, адже він сприяє виробленню серотоніну. Тому вживання половини плитки щодня протягом тижня знищить будь-яку тривогу.

Щасливі діти. Вагітні жінки краще переносять стрес протягом вагітності, з’їдаючи кілька часточок шоколаду щодня. Крім того, їхні діти відрізняються життєрадісністю.

Запобігання діабету. В ході дослідження, проведеного італійськими вченими, було виявлено, що у людей, які з’їдають кілька часточок шоколаду щодня, знижувалася інсулінова опірність приблизно вдвічі.

Контроль ваги тіла. Після вживання шматочка темного шоколаду людина отримує тривале відчуття насичення. В організмі знижується тяга до інших сортів солодощів, а також до солоної і жирної їжі.

Підвищення активності мозку. З’їдати під час обідньої перерви шоколадку не тільки не соромно, але навіть і корисно. Крім поліпшення настрою, через наявність какао тимчасово поліпшується циркуляція крові в відділах мозку, що сприяє активізації його роботи.

Полегшення кашлю. Англійські дослідники стверджують, що вживання шоколаду полегшує кашель не гірше ніж кодеїн. Причому не має на відміну від останнього побічних ефектів, таких як сонливість або неуважність.

Не потрібно забувати, що їжа є однією з найдоступніших і різноманітних задоволень. Тому замість дотримання дієт і вилучення солодощів зі свого раціону, можна дотримуватися збалансованого харчування, в якому шоколад буде його невід’ємною частиною.

Поділись


Новини партнерів