Американські експерти назвали три незвичайні ознаки і симптоми чоловічого безпліддя. Про їх існування відомо дуже невеликій кількості представників сильної статі, які впевнені, що зможуть стати батьками без жодних проблем.
Невеликий розмір яєчок. Це первинна ознака синдрому Клайнфельтера, при якому яєчка є занадто маленькими для виробництва або чоловічого гормону тестостерону, або сперматозоїдів. Даний синдром зустрічається у кожного 600-го чоловіка. Це генетичний стан, при якому у чоловіків є одна додаткова Х-хромосома. У таких чоловіків також відзначається нестача рослинності на обличчі, надмірна кількість жиру в області грудей, більш тонкі кістки і диспропорційність тіла. Втім, деякі жертви синдрому Клайнфельтера все-таки здатні виробляти сперматозоїди, і якщо цей розлад діагностується в ранньому віці, то його результат буває дещо позитивним.
Відсутність нюху. Симптом генетичного розладу, який також називають синдромом Кальмана. Розвивається у чоловіків і жінок в пубертатному періоді, є надзвичайно рідкісним, оскільки підлітки, які вступили в пубертат, так з нього ніколи і не виходять. Гіпоталамус виробляє гормони разом з яєчками, але їх рівень є недостатнім. Супроводжується повною відсутністю здатності до розрізнення запахів. Іншими ознаками синдрому Кальмана є знижене лібідо, еректильна дисфункція, зменшення м’язової сили, знижені агресивність і драйв.
Читайте також: Найкращий натуральний засіб від безсоння
Повторювані респіраторні інфекції. Не кожен чоловік з частими респіраторними розладами обов’язково є безплідним, але це потрібно вважати тривожним сигналом. Може йтися про синдром Картагенера – аутосомно-рецесивний розлад, який характеризується частими інфекціями легеневої системи і безпліддям. Розлад є рідкісним, але зустрічається у однієї людини на кожні 30 000, а чоловіче безпліддя розвивається через порушену роботу хвоста сперматозоїда, через що він не може нормально рухатися, а значить, плисти і запліднити яйцеклітину. Цікаво, що у всіх цих пацієнтів є унікальне дзеркальне розташування органів в тілі. Наприклад, печінка формується зліва, а серце праворуч.