Продукти, що чистять ваші артерії й захистять від інфаркту та інсульту

Якщо лікар говорить вам про це, то ви повинні розуміти, що знаходитесь в небезпеці і ризикуєте зіткнутися з серцево-судинними і цереброваскулярними захворюваннями. Серед них можна відзначити інсульт, переміжну кульгавість або інфаркт міокарда.

На щастя, позбутися від бляшок простіше, ніж ви думаєте. Секрет полягає в поліпшенні свого способу життя: більше фізичного навантаження і зміна раціону харчування.

Головні вороги, що викликають дану проблему, — холестерин і тригліцериди.

Перший — це ліпопротеїн, який регулює надходження різних речовин у клітини і їх подальше виведення. Якщо холестерину занадто багато, він накопичується і прилипає до стінок артерій, роблячи значно їх сухими. А це означає, що кров вже не може циркулювати, як годиться. Тобто вона не доходить до життєво важливих органів в потрібній кількості.

Тригліцериди, у свою чергу, — це жири з тим же принципом дії.

Якщо весь час тримати це в голові, то кращим рішенням буде відмова від продуктів, що містять ці речовини, на користь інших, у складі яких можна знайти антиоксиданти, клітковину і корисні жири. Вони допоможуть очистити артерії і відновити нормальну циркуляцію крові в організмі.

5 продуктів, які чистять артерії:

  1. Морські водорості дійсно є одним з найбільш корисних продуктів, які тільки можна знайти! Якщо не вірите, подивіться уважніше на їх поживний склад: мінерали, білки, каротиноїди і антиоксиданти. Все, що потрібно для підтримання здоров’я і хорошої роботи всього організму. А завдяки своїй здатності очищати артерії, водорості допомагають знизити артеріальний тиск (якщо він підвищений). Так що якщо ви стежите за станом своїх артерій, водорості на вашому столі повинні стати незамінним блюдом.
  2. Блакитна риба: тунець і лосось Порівняно недавно в цих видів риб була погана слава. І саме через те, що вона «жирна». Вважалося, що цей жир шкідливий для нашого здоров’я. Але в жирі блакитної риби міститься амінокислота з дивовижними корисними властивостями. Мова, звичайно, йде про жирні кислоти Омега-3, які допомагають збалансувати рівень холестерину і тригліцеридів у крові. Таким чином, речовини, що входять до складу блакитної риби, допомагають нам чистити артерії. Так що, якщо ви додасте в свій раціон продукти з жирними кислотами Омега-3, то вже дуже скоро будете почувати себе значно краще.
  3. Вівсянка. Якщо ви думаєте про те, чим замінити пшеницю, то зверніть увагу на вівсянку. У ній не так багато вуглеводів, а ті, що є, належать до так званих «повільних». Вівсянка зможе дати нам необхідну енергію для того, щоб бути активними, а ще для забезпечення нормального обміну речовин (тобто вона не буде потім перетворюватися в жири). Крім того, вівсянка багата харчовими волокнами, а значить, вона зменшує здатність холестерину «прикріплятися до стінок артерій. Але незважаючи на те, що сьогодні можна знайти безліч продуктів харчування, до складу яких входить вівсянка, потрібно бути уважними, так як не всі вони однаково корисні. Адже вівсяні пластівці можуть бути змішані з транс-жирами! Так що, краще всього робити вибір в користь вівсяного молока або натурального злаку.
  4. Соя. В принципі всі бобові культури підходять для поставлених цілей, але соя є найбільш кращим варіантом. Ізофлавони, що входять до її поживного складу, помітно знижують рівень холестерину і тригліцеридів у крові. Сьогодні дістати сою не складе ніяких труднощів: вона продається в будь-якому супермаркеті у вигляді напоїв, консервованому вигляді, а також у перероблених продуктах харчування, наприклад, тофу. Якщо ви ще не пробували останній, то рекомендуємо це зробити. Спочатку цей продукт може здатися вам позбавленим смаку, але завдяки цьому він може стати ідеальним доповненням до ваших улюблених рецептів, так як прекрасно поєднується з багатьма інгредієнтами.
  5. Помідори багаті лкопенами, це потужний антиоксидант. Але навіщо, запитаєте ви, потрібні саме антиоксиданти, як вони допомагають чистити артерії? Справа в тому, що інколи причиною закупорювання артерій є окислювальні процеси в крові. А антиоксиданти (як випливає з назви) з ними можуть впоратися і привести все в норму. Але найкраще у помідорах — це їх універсальність. Адже з них можна приготувати різні салати, холодні супи і овочеві коктейлі.

Читайте також: Названо найкорисніший горіх для імунітету

Ми виділили ці 5 продуктів харчування, тому що їх легко знайти, так вам буде простіше прищепити собі здорові звички харчування. Це буде гарним початком, а далі вже будете продовжувати досліджувати і відкривати (іноді заново для себе ті чи інші продукти харчування.

Джерело

Поділись


Новини партнерів