5 способів позбутися затримки рідини в організмі

Ви знали, що є багато способів позбутися затримки рідини в організмі?

Наше тіло – це дуже витончений механізм, що складається з кількох взаємопов’язаних систем, за якими потрібно належним чином доглядати, щоб вони злагоджено працювали. Звісно, якщо не дбати про свій організм, імовірність розвитку проблем зі здоров’ям буде значно вища.

Він може бути настільки сильний, що симптоми не минатимуть протягом тривалого часу. Хоча зазвичай затримка рідини свідчить про інші захворювання, важливо якомога швидше звернутися по кваліфіковану медичну допомогу.

Що таке затримка рідини?

як позбутися затримки рідини

Як зрозуміло з назви, затримка рідини – також відома як едема – це порушення, яке трапляється, коли в різних частинах тіла накопичується забагато рідини.

Загалом її спричиняє поганий відтік рідини з тканин організму.

Найчастіше такий розлад виникає в ногах і животі.

Коли все в організмі працює належним чином, лімфатична система відповідає за виведення рідини з тканин, запобігаючи її накопиченню. Утім якщо з тих чи інших причин у роботі цієї системи відбувається збій, вона більше не може добре справлятися зі своїми функціями.

Що спричиняє затримку рідини?

Є кілька можливих причин, пов’язаних із розвитком едеми. Ось найпоширеніші з них:

 • захворювання печінки;
 • ниркова недостатність;
 • гіпертонія;
 • проблеми із серцем;
 • вагітність;
 • менопауза.

Зазвичай ці проблеми мають кілька супутніх симптомів, однак відчуття важкості, біль у кінцівках і запалення також часто свідчать про вказані вище розлади.

Як позбутися затримки рідини?

Фахівці визначили кілька звичок, які дуже ефективно допомагають позбутися затримки рідини. Знайдіть у собі волю змінити власне життя, і забути про набряки та біль. Далі ми детальніше поговоримо про деякі з цих звичок.

Якщо ви виявили в себе симптоми затримки рідини, не варто мовчки терпіти їх – негайно починайте використовувати наші поради, щоб полегшити проблему.

1. Їжте багато сечогінних продуктів

фрукти, щоб позбутися затримки рідини

Сечогінні продукти допомагають позбутися надлишку рідини, яка накопичується в тілі. Саме тому вони є дивовижним союзником у боротьбі з едемою, не кажучи вже про виведення токсинів.

Сечогінні продукти також часто входять у дієти, розроблені для здорового та контрольованого схуднення.

Щоб суттєво збільшити кількість сечогінних продуктів у своєму раціоні, просто зверніть увагу на такі інгредієнти:

 • помідори;
 • спаржа;
 • ананас;
 • артишоки.

2. Харчуйтеся здорово

Проте річ не лише в тому, щоб їсти сечогінні продукти. Насправді, для ефективного лікування затримки рідини потрібно повністю змінити сприйняття їжі та її призначення.

Звісно, для хорошої роботи всього організму надзвичайно важливо розробити збалансований раціон і дотримуватися його. В ідеалі основою харчування мають бути фрукти, овочі, риба та деякі цільнозернові.

Але йдеться не лише про те, що ми їмо, а й також про те, як ми це робимо. Дієтологи радять розділити їжу на 6 прийомів, рівномірно розподілених протягом дня. Так вам не доведеться їсти похапцем, вмирати від бажання перекусити або неконтрольовано об’їдатися.

3. Їжте менше продуктів із високим вмістом натрію

дієта, щоб позбутися затримки рідини

Ще одна чудова порада щодо харчових звичок, яка допоможе позбутися затримки рідини або принаймні зменшити проблему – уникайте продуктів із високим вмістом натрію.

Коли йдеться про багату на натрій їжу, перше, що спадає на думку, – сіль. На жаль, люди часто зловживають сіллю, щоб приправити страви після приготування. Крім того, її дуже багато в готових продуктах і напівфабрикатах.

Саме тому спроби їсти менше солі іноді перетворюються на справжню боротьбу, навіть якщо ви справді стараєтеся харчуватися правильно.

Якщо це ваш випадок, чому б не спробувати різні способи приправляти страви? Наприклад, ви можете поекспериментувати з новими спеціями.

Якщо замінити сіль не вдається, принаймні постарайтеся додавати її менше. Це покращить здоров’я організму в цілому та зменшить симптоми затримки рідини.

4. Пийте воду

На перший погляд, це може здаватися досить нелогічно, адже ми намагаємося позбутися надлишку рідини, яка накопичилася в організмі. То для чого пити більше води? Річ у тім, що вода допомагає позбутися затримки рідини.

Вона стимулює роботу сечогінної системи та нирок. Крім того, вода сприяє виведенню токсинів та інших шкідливих речовин з організму.

Переконайтеся, що випиваєте щонайменше 5-6 склянок води протягом дня.

5. Займайтеся спортом

вправи, щоб позбутися затримки рідини

Ви вже, мабуть, знаєте, що фізичні вправи позитивно впливають на здоров’я організму в цілому. У випадку із затримкою рідини, спорт не лише допомагає тонізувати м’язи та запобігти негативним наслідкам сидячого способу життя, а й сприяє виведенню різноманітних шкідливих елементів із потом.

 • Якщо у вас затримка рідини, під час тренування краще зосередитися на аеробних вправах. Коли людина виконує такі навантаження, тіло інтенсивно пітніє, і рідина, яка накопичилася в тканинах, поступово виводиться.

То чому б не почати займатися спортом? Більшість таких видів спорту, як теніс, футбол чи навіть зумба, включають інтенсивні аеробні вправи.

А їзда на велосипеді, плавання й атлетика – це, мабуть, найефективніший спосіб позбутися затримки рідини. Крім того, вони сприяють здоровому та швидкому схудненню.

Джерело

Поділись


Новини партнерів