Що викликає біль з лівого боку?

Біль, незалежно від того, де він виникає і наскільки він сильний, завжди є симптом чогось – навіть якщо це щось незначне. Ви не повинні зациклюватися на ньому або намагатися самостійно його діагностувати. Але також не слід його ігнорувати. Кожного разу, коли у вас з’являється підозра або виникають проблеми, краще за все звернутися до лікаря.

Ви відчуваєте біль з лівого боку? Сьогодні ми зупинимося більш детально саме на ньому, враховуючи те, що це досить поширене явище, щоб спробувати з’ясувати його причину. Знову ж таки, зверніть увагу на ваше здоров’я, і ​​якщо ви сумніваєтеся, лише лікар може поставити вам правильний діагноз.

Ви відчуваєте біль з лівого боку – що саме його викликає?

2-cherevnyi-bil

Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цієї статтею з певної причини. Біль у лівому боці живота не слід ігнорувати або забувати про нього. Якщо кілька симптомів виникають разом, ви повинні звернути на це увагу:

  • Постійний біль. Він не обмежується одним конкретним днем або проявляється протягом декількох годин, а потім зникає до наступного місяця. Біль у лівому боці, який тримається на регулярній основі або з’являється відразу після того, як ви щось з’їсте, є тим болем, яким не можна нехтувати.
  • А які відчуття виникають? Створюється таке враження, що всередині вас знаходиться гарячий диск, а біль дуже сухий, різкий. У вас може виникати невеликий дискомфорт, який минає і може бути спричинений накопиченням газів. Але цей різновид болю дуже помітний, і майже неможливо про нього не думати.
  • Якщо ви приймаєте знеболювальні засоби, щоб його полегшити, іноді біль зникає, але він повертається в повну силу через кілька годин або наступного дня.
  • Біль у животі з лівого боку є одним з найбільш поширених видів болю, про які лікарі чують від пацієнтів. Як ми вже говорили раніше, здебільшого він пов’язаний з надлишком газів. Але оскільки саме в цій частині організму знаходяться підшлункова залоза, шлунок, ліва нирка і печінка, ви просто не можете його ігнорувати.

Розгляньмо деякі з можливих причин.

1. Панкреатит

Поруч з газами, це найпоширеніша причина. Панкреатит зазвичай проявляється настільки інтенсивно, що необхідна негайна госпіталізація.

Як правило, ви відчуваєте дуже сильний біль у животі, який супроводжується лихоманкою, блювотою і прискореним серцебиттям. Протягом дня звертайте увагу на будь-які незначні симптоми, які можуть надати підказки.

Подумайте про стан вашого травлення – ви відчуваєте пересичення, важкість і біль з лівого боку після їжі? Якщо біль дійсно гострий і супроводжується іншими симптомами, швидше за все, ви повинні звернутися до лікаря.

3-pechinkova-systema-kopiya

2. Непрохідність кишечника

Слідкуйте уважно за будь-якими закупорками кишок. Якщо у вас непрохідність товстої або тонкої кишки, це може в кінцевому підсумку потребувати серйозної невідкладної медичної допомоги.

Чому з’являється непрохідність? В основному це блок, який не дозволяє проходити продуктам або рідині, і симптоми дуже очевидні. Окрім болю в животі з лівого боку, у вас буде лихоманка, гази не зможуть виходити, а кишечник рухатися.

3. Дивертикульоз

Ми вже згадували про дивертикульоз раніше в цьому блозі. Але що це? Запалення відбувається в шлунково-кишковому тракті, створюючи заповнені гноєм виразки, які завдають сильного болю.

У вас виникнуть діарея, закрепи, нудота, блювота, біль у животі, сильне запалення, і, можливо, навіть ректальна кровотеча. Важливо мати це на увазі.

4-pereshkody

4. Камені в нирках

Іноді камені в нирках не мають жодних симптомів, особливо коли вони перебувають на стадії формування. Але врешті-решт вони досягають досить великого розміру, щоб заподіяти вам біль.

Цей біль може відчуватися з лівого боку, але пам’ятайте, що ваші нирки розташовані ближче до спини. Біль може так само легко з’явитися в в тому ж місці, але з правого боку.

5. Кісти яєчників

Жінки страждають від них час від часу, і вони можуть з’явитися в лівому яєчнику. Які відчуття виникають? Ви з’їли дуже мало, але вже відчуваєте себе ситими. У вашому правому боці різкий біль, який іноді супроводжується нерегулярними менструальними циклами, тазовим болем, нудотою, блювотою і загальним дискомфортом у животі.

1-yayechnyk (1)

6. Інші менш істотні причини: харчове отруєння, гази, стрес…

  • Існують найбільш поширені причини болю в животі, і вони не настільки серйозні. Хоча вони не такі “вагомі”, як панкреатит, наприклад, це не означає, що вони не важливі. Зовсім ні.
  • Деякі продукти просто не підходять вашому організму, і ви дізнаєтеся про це. Ваше тіло захищатиме себе. У випадках харчового отруєння ви відчуєте сильний біль у животі з лівого боку, який, як правило, супроводжується блювотою.
  • Надлишок газів – також досить поширена причина, і, хоча це може здатися дивним, вони накопичується з одного боку живота або з іншого.
  • А як щодо стресу? Як стрес може вразити одну частину тіла? Пам’ятайте, що стрес може проявлятися фізично, викликаючи розлад та подразнення шлунку. Тож не слід виключати його з переліку потенційних факторів.

Підсумовуючи, зазначимо, що слід пам’ятати, що якщо у вас є якісь з перерахованих вище симптомів і ви цим стурбовані, зверніться до лікаря – це єдина людина, яка може поставити вам правильний діагноз. Ніколи не намагайтеся лікуватися самостійно і завжди дотримуйтеся рекомендацій фахівців.

Джерело

Поділись


Новини партнерів