Лікарі розповіли про те, який режим дня повинен бути у гіпертоніків

Медики поділилися порадами з гіпертоніками, які допоможуть їм контролювати артеріальний тиск.

Виявляється, для того, щоб тиск не підвищувався, як і ризик ускладнень гіпертонічної хвороби, потрібно просто відкоригувати режим дня. При цьому обов’язково слід регулярно вимірювати артеріальний тиск, щоб не випустити з уваги скачки показників і вчасно прийняти необхідні ліки, які відновлять тиск до норми.

Поради медиків щодо режиму дня для гіпертоніків:

Час для сну і відпочинку. Хворому на гіпертонію рекомендується спати не по 7 годин за ніч, а по 9. До того ж, слід перед сном провітрювати кімнату і, якщо є необхідність, зволожувати повітря. Бажано у вечірній час не напружуватися ні фізично, ні морально. Прогулянка і ароматична ванна – це те, що дозволить гіпертонікові розслабитися і швидко заснути.

Рух. Лікарі радять гіпертонікам перебувати в постійному русі, але не перестаратися. Будь-які фізичні навантаження повинні бути помірними і регулярними, інакше стрибка тиску не уникнути.

Харчування. Обов’язково їсти 5 разів на день: 3 прийоми їжі – основні, ще 2 – перекушування. Такий режим харчування повинен бути кожен день, а не тільки на вихідних. Найкраще, щоб вечеря відбулася не пізніше семи годин вечора, тому як перевантажений ШКТ негативно впливає на судинну систему, через що запросто може підвищитися тиск. Солоного, гострого, жирного і смаженого в раціоні гіпертоніків бути не повинно.

Читайте також: Цей продукт захищає судини й гальмує процеси старіння

Робочий час. Практично не існує посад і професій, які не супроводжувалися б стресами. Але гіпертонікам категорично не можна нервувати і перебувати під тиском стресів цілий робочий день безперервно. Якщо людина не любить свою роботу і вона приносить їй тільки розчарування і стрес, то її потрібно кинути або навчитися справлятися з неприємними ситуаціями і не допускати розвитку нервової напруги.

При гіпертонічній хворобі потрібно кардинально міняти спосіб життя і ні в якому разі не пускати захворювання на самоплив. Сама по собі гіпертонія не покине вас і для її усунення знадобиться докласти зусиль.

Джерело

Поділись


Новини партнерів