П’ять жахливих речей, які відбудуться з організмом, якщо ви перестанете чистити зуби

Ми з дитинства знаємо: щоб зберегти зуби здоровими, їх потрібно чистити двічі на день, відвідувати стоматолога мінімум раз на рік і полоскати рот після кожного прийому їжі. Питання в тому, чи багато хто з нас дотримується цих рекомендацій. Сподіваємося, що дізнавшись про наслідки поганої гігієни ротової порожнини, ви будете дотримуватися правил.

Стрес

Люди з виснажливою психологічно роботою і виснажливими відносинами частіше страждають проблемами ротової порожнини. Ось тільки питання: що первинне? Стрес викликає захворювання зубів і ясен або недостатній догляд за ротовою порожниною сприяє запаленню і збільшує психічне занепокоєння? Що б не було причиною, догляд за зубами – додатковий спосіб впоратися з напруженням: беріть щітку і йдіть чистити зуби.

Діабет

Недостатній догляд за ротовою порожниною може погіршити таке важке захворювання, як діабет. Сухість у роті і високий рівень бактерій негативно впливають на регулювання організмом рівня цукру в крові.

Когнітивні розлади

Складно повірити, але здорова порожнина рота впливає на роботу мозку. Дослідження показують, що проблеми ротової порожнини збільшують ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

 

Ослаблений імунітет

Згідно з дослідженням, проведеним Національним Інститутом здоров’я, надмірна кількість бактерій між внутрішньою стороною щік і зубами призводять до роз’їдання сполучної тканини, яка утримує зуби на місці. Крім того, потрапляючи всередину організму (при ковтанні), ці бактерії послаблюють імунітет. Також фахівці говорять про те, що люди з хворобами ротової порожнини більше схильні до остеопорозу.

Хвороби серця

Бактерії, що з’являються в роті через погану гігієну, створюють сприятливе середовище для росту патогенних мікроорганізмів, які, в свою чергу, впливають на утворення бляшок в артеріях. Так звані артеріальні бляшки призводять до серцевих нападів і інсультів.

Як доглядати за порожниною рота?

Чистіть зуби двічі на день. Процес повинен займати не менше двох хвилин.

Користуйтеся зубною ниткою, щоб видалити залишки їжі між зубами (ідеально робити це перед сном).

Міняйте зубну щітку кожні три-чотири місяці.

Усміхайтеся! Люди, які задоволені своїм життям, мають менше проблем з ротовою порожниною.

Джерело

Поділись


Новини партнерів