Цей популярний напій виявився надзвичайно шкідливим для серця

Вчені з Стелленбоського університету в ПАР зробили висновок про те, що двох банок газованої води в тиждень достатньо, щоб опинитися потенційною жертвою серцевих захворювань та інсульту. Газовані напої переповнені цукром – в цьому головна загроза для здоров’я, пов’язана з їх вживанням, вважають фахівці.

Вчені провели випробування, які показали, що після 10 тижнів регулярного вживання газованої води в організмі вже стають помітні негативні зміни. «Більшість людей думають, що вони можуть уникнути ризиків для здоров’я, вживаючи дієтичні версії газованих напоїв, але було доведено, що штучні підсолоджувачі, які використовуються в цих напоях, також завдають шкоди здоров’ю», – констатували автори.

Експерти відзначили: надлишок цукру в раціоні став одним з наймасовіших явищ в харчуванні людей протягом останніх декількох десятиліть. Хоча про шкоду підсолоджених напоїв широко відомо, їх споживання все одно неухильно зростає серед всіх вікових груп по всьому світу, висловилися медики. Але саме це, за їхніми словами, є головним фактором ризику розвитку кардіометаболічного захворювання.

Читайте також: Незвичайні властивості пилку бджіл

Вчені з Стелленбоського університету застерегли про те, що двох банок газованих напоїв на тиждень вистачає, щоб виросли ризики діабету, гіпертонії, серцевих порушень, інсульту.

«Це відбувається тому, що газовані напої буквально переповнені цукром – так, банка Кока-Коли об’ємом 360 мл містить 39 грамів цукру, що на 14 грамів більше максимального значення норми для людини», – заявили дослідники.

Джерело

Поділись


Новини партнерів