Потужний метод очищення печінки від токсинів

Очищення організму, детокс, позбавлення від шлаків – ці процедури дуже популярні. Але чи корисні вони?

Чи потрібне чищення?

Печінка є не лише головним фільтром організму, але і органом-“фабрикою”, що виробляє життєво важливі клітини. По суті своїй печінка представляє найбільший очищаючий орган в тілі людини. Неправильний спосіб життя може привести і до порушень роботи жовчовивідних шляхів – утворення каменів в жовчному міхурі. А правильна робота жовчної системи просто потрібна для переварювання жирів.

Проте вираження “очищення печінки” по суті невірне – саму печінку “чистити” ніяк не можна. Вона досить непогано відновлюється сама – її клітини мають таку можливість. Тому фактично єдина допомога, яку можна їй зробити, – це вести здоровий спосіб життя. А ось про жовчний міхур варто говорити окремо. Він дійсно може забиватися, жовч застоюватися, і усе це призводить до досить серйозних порушень. І коли говорять про “почистити печінку”, мають у виді саме роботу з ним.

Класичний рецепт

Стандартним варіантом самостійної стимуляції відтоку жовчі є вживання рослинної олії. При цьому варто враховувати, що рекомендується олія з відміткою Extra Virgin, тобто холодного першого віджимання – таке зробить максимальний ефект.

Дієвість методу полягає в тому, що олія примушує жовчний міхур скорочуватися, тим самим не дає застоюватися жовчі і стимулює її активний викид. Викид жовчі, у свою чергу, сприяє поліпшенню перистальтики кишківника, за рахунок чого продукти починають легше проходити по ньому.

Але важлива помірність! Для досягнення ефекту досить усього лише однієї столової ложки засобу впродовж 10-14 днів. Проводити очищення жовчних шляхів у такий спосіб варто натщесерце з ранку. Пов’язано це з тим, що до ранку жовчний міхур заповнюється по максимуму. Олія для процедури має бути підігрітою – так воно швидше зробить потрібний результат.

Спеціальні препарати
При природжених порушеннях відтоку жовчі з жовчного міхура (наприклад, перегині шийки) або вже виниклих порушеннях (наприклад, т.з. біліарному сладжі) процедуру очищення жовчного міхура можна проводити спеціальними аптечними препаратами. Для цієї мети підійдуть жовчогінні засоби – вони чинять розріджуючу дію, стимулюючи вступ в жовчні ходи води і електролітів.

Проводити процедури дома з їх використанням варто тільки за призначенням лікаря і виключно за запропонованою їм схемою. У кожному випадку вона буде індивідуальною. Самостійне лікування в цій ситуації неприпустимо, оскільки може привести до серйозних проблем, наприклад, якщо є камені.

Краще лікування – це профілактика

Коригування ваги. Запобігти перетворенню працюючих клітин печінки і жировій тканині можна за допомогою правильного способу життя. Надлишки ваги є одним з головних чинників ризику розвитку не лише жирового гепатозу печінки, але і утворення каменів в жовчному пухирі. При цьому варто підходити до питання схуднення акуратно, оскільки різке зниження маси тіла може призводити до таких же проблем.

Жири і вуглеводи. Вживання жирної їжі сприяє накопиченню жиру в печінці і порушенню її роботи так само як і вживання вуглеводів, що швидко засвоюються. Варто ретельно стежити за складом і жирністю вживаних продуктів.

Ліки. Багато лікарських препаратів, що виводяться через печінку, при постійному застосуванні також чинять несприятливу дію на її клітини. Саме тому, перш ніж приймати будь-які препарати, обов’язково проконсультуйтеся в лікарем!

Шкідливі звички. Звичайно ж, головним токсином є алкоголь. Немає доз алкоголю, які були б корисні для роботи печінки! Від його вживання краще відмовитися зовсім, в крайньому випадку – його можна пити тільки дуже здоровим людям. І строго виключити – пацієнтам з наявними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Паління не менше алкоголю має руйнівну дію на шлунково-кишковий тракт, тому і від цієї шкідливої звички треба позбавлятися.

Не час для експериментів
Очищення жовчовивідних проток і печінки в домашніх умовах не така вже і складна процедура. Проте є ряд протипоказань, при яких не варто експериментувати: за наявності простудних і інших вірусних захворювань, діагностованих проблемах травної системи, розладі шлунку, наявності каменів в жовчному міхурі, при гепатитах, цирозі і раку. Додаткове навантаження на ослаблений організм приведе тільки до розвитку серйозних ускладнень.

На жаль, захворювання жовчовивідної системи – не завжди результат неправильного способу життя. Генетичний чинник, індивідуальні особливості кожної людини і ряд інших чинників грають значну роль у виникненні проблем. Методи профілактики значно понизять ризики виникнення захворювань жовчовивідної системи, але не виключають повністю їх освіта. Саме тому своєчасне обстеження має бути важливим пунктом в графіці кожної людини!

Джерело

Поділись


Новини партнерів