Медики назвали головні причини нічних судом в ногах

Нічні судоми явище неприємне, що виникає раптово і супроводжується сильним болем в області литок. Причин виникнення м’язових спазмів безліч , починаючи з незручної пози під час сну, дефіциту магнію і наслідок таких захворювань, як варикоз і діабет.

Нічні судоми можна розділити на одноразові і носять хронічний характер. У першому випадку м’язові болі може викликати незручна поза під час сну, переохолодження або сильна втома. Періодичні судоми найчастіше сигналізують про початок захворювання. Слід якомога швидше звернутися до лікаря і провести обстеження організму.

Причинами судом бувають приховані травми ніг, варикоз, неврологічні захворювання, запальні процеси. Також вони часто супроводжують початкову стадію цукрового діабету. Для виявлення справжньої причини нічних судом слід пройти обстеження у флеболога, невролога та ендокринолога. Однак в першу чергу варто звернутися до терапевта для здачі основних аналізів.

Також серед основних причин – брак магнію в організмі. Дефіцит може виникнути під час вагітності, тривалого стресу, при прийомі медичних препаратів або в разі дотримання білкової дієти. Порятунком стануть вітамінні комплекси і спеціалізовані препарати з вмістом магнію. Також варто ввести в свій раціон коріандр, петрушку, кріп і базилік. Зелень містить в 100 г близько 700 мг магнію, а це подвійна добова доза дорослої людини. Багаті магнієм авокадо, квасоля і сочевиця. У 100 г темного гіркого шоколаду міститься 200 мг магнію.

Основне призначення магнію – допомога в засвоєнні організмом кальцію, тому заповнювати його недолік слід одночасно з прийомом кальцієвих препаратів. Також магній впливає на роботу мозку, знижує високий кров’яний тиск і сприяє виведенню каменів з жовчного міхура.

Під час судоми рекомендується встати на п’яту ноги, в якій виникли болі. Руками слід помасажувати напружена ділянка м’язів. Якщо після проходження судоми біль у м’язі залишилася, необхідно забинтувати еластичним бинтом всю ногу, від ступні до коліна.

Крім прийому медичних препаратів, що містять кальцій і магній, варто звернути увагу на правильність свого харчування. Відмінним додаток стане і ранкова гімнастика. До профілактики нічних судом відносяться контрастні ванночки, масаж, вовняні шкарпетки на час сну. Якщо ваш робочий день влаштований таким чином, що більшу частину часу ви проводите стоячи, варто задуматися про зміну роботи. Нічні судоми в цьому випадку є симптомом початку такого захворювання, як варикозне розширення вен.

При підвищеній втоми ніг і нічних судомах слід особливу увагу приділити якості свого взуття, жінкам варто відмовитися від постійного носіння взуття на підборах.

Джерело

Поділись


Новини партнерів