5 симптомів, які свідчать про нестачу білку у вашому організмі

Білок називають головним будівельним матеріалом організму, адже він бере участь у формуванні найрізноманітніших клітин. Нестача білку може викликати низку порушень в роботі організму, включаючи гормональний збій, анемію і сповільнений метаболізм.

Людині в середньому необхідно 0,8 грам білка на кілограм ваги щодня, а при заняттях спортом і нарощуванні м’язової маси – 1,5-2,5 грама.

Пропонуємо список із найпоширеніших симптомів, які свідчать про нестачау білку.

Слабкість в м’язах і болі в суглобах

Коли ваше тіло не отримує достатньої кількості білка, воно відчуває голод і починає поглинати м’язи, щоб компенсувати дефіцит калорій. Коли у ваших м’язів немає сил – то, відповідно, у вас теж.

Постійний голод

Якщо вам постійно хочеться щось з’їсти, то швидше за все, ви не отримуєте достатньої кількості протеїну. Білки допомагають підтримувати рівень цукру в крові, тим самим зберігаючи почуття ситості надовго.

 

Поганий стан шкіри, волосся та нігтів

Якщо волосся стало випадати, нігті ламатися, а шкіра втратила здоровий блиск – то проблема може критися в нестачі білка. Амінокислоти, які містяться у протеїні, підтримують пружність тканин.

Загальна втома

Якщо вам важко зібрати думки, продуктивність на роботі падає та немає сил буквально ні на що, можливо вам не вистачає білка. Короткі сплески енергії, які супроводжуються занепадом сил, виникають через стрибки інсуліну, спричинених нестачею протеїну.

Ви часто хворієте

Часті захворювання вказують на слабкий імунітет. Причиною цього може бути нестача протеїнів, оскільки імунні клітини складаються з білка.

Джерело

Поділись


Новини партнерів