Медична реформа: що буде, якщо не підписати контракт з лікарем

Закон про зміну системи медичного обслуговування в Україні прийнятий і вже з 2018 року він вступить в дію. У всякому разі, так декларують в Міністерстві охорони здоров’я. Проте, питань виникає все більше і МОЗ поступово відповідає на найпоширеніші.

Відповідно до нових правил медичного обслуговування, кожна людина повинна укласти персональну угоду з обраним лікарем первинної ланки – сюди відносяться сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Всі дані медичні працівники вносять в єдиний реєстр, а вже відповідно до цих даних держава, буде оплачувати роботу лікаря.

Як тільки у вашому закладі первинної медичної допомоги почнеться приписна кампанія, вам необхідно буде підписати Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги під час першого візиту.

Відповідно, поки ви не звернетеся за первинною медичною допомогою, держава не буде оплачувати надані послуги. Після першого ж звернення і підписання декларації з лікарем, за кожного пацієнта починає платити держава.

При цьому, якщо людина потребує негайного втручання, лікар може надати допомогу незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію. З 2020 року, коли медична реформа запрацює в усіх ланках, лікар не зобов’язаний буде надавати первинну медичну допомогу пацієнту, який відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги отримуватимуть гроші тільки за тих пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларацію.

Протягом періоду, поки медична реформа не запрацює в усіх напрямках, в МОЗ обіцяють частково зберегти фінансування медичних закладів, існуючих на сьогоднішній день – тобто, поліклініка фінансується державою в певному обсязі, незалежно від якості наданих медичних послуг і кількості пацієнтів у лікаря.

Після того, як медична реформа буде реалізована, а це заплановано на 2020 й рік, «гроші будуть надходити за пацієнта». Тобто, зарплата медичного працівника, особливо первинної ланки, буде прямо залежати від того, наскільки його допомогою задоволені пацієнти і скільки людей підписали з ним декларацію.

Пацієнт зможе за свій рахунок придбати у лікаря необхідні йому медичні послуги не підписуючи з ним декларацію. Це не буде незаконним, але не регулюватиметься державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системою державного контролю якості.

Звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем, будуть оплачуватися Національною службою здоров’я (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Держава так само буде оплачувати візити без направлення до гінеколога і психіатра.

Джерело

 

 

Поділись


Новини партнерів