Лікування грибка стопи в домашні умовах

Грибок стопи

Чому деякі препарати, за допомогою яких проводиться лікування грибка стопи, так дорого коштують? Вартість залежить, насамперед, від активних компонентів, що входять до складу. Але тоді як пояснити те, що одні і ті ж засоби зі схожим складом мають різну ціну? Вся справа в бренді і популярності. Чим відоміший виробник, і чим частіше в засобах масової інформації з’являється реклама, тим вище буде вартість. Але навіщо платити більше за «розкрученість» і марку? Можна вибрати цілком доступний за ціною і ефективний засіб.

Пропонуємо огляд доступних за ціною препаратів, за допомогою яких можна проводити ефективне лікування грибка стопи:

Мазь або крем «Тербінафін». Активною речовиною таких препаратів є тербінафін, і вона володіє дуже широким спектром дії відносно багатьох відомих мікроорганізмів. Застосовується засіб при різних мікозах нігтів ніг і рук, волосистої частини голови і будь-яких ділянок шкіри. Він протипоказаний при деяких хворобах судин, печінки і нирок, при чутливості до компонентів, під час годування грудьми і виношування, в дитячому віці до двох років.

Засіб «Біфосин» виготовляється на основі біфоназолу, доступні форми випуску – спрей, крем, присипка та розчин. З допомогою цього препарату можна проводити лікування грибка стопи та інших ділянок шкірних покривів ніг та інших частин тіла, але він протипоказаний при непереносимості речовин. Варто виявляти особливу обережність при лактації та у період виношування.

«Термікон» випускається у вигляді крему, спрею і таблеток. Місцеві препарати показані при різних видах грибка, особливо на пальцях ніг, нігтях, поверхні стопи. Активною речовиною є тербінафін. До протипоказань відноситься лише підвищена чутливість до основного компоненту. Лікування при грудному вигодовуванні або вагітності варто проводити, коли користь значно перевищить потенційні ризики.

«Атифін» виготовляється на основі речовини тербінафіну, цей препарат показаний при мікозах шкірних покривів (у тому числі ніг), при грибкових ураженнях стопи і нігтів, при кандидозах слизових, при дерматомікозах та грибкових інфекціях волосистої частини голови. Протипоказання – індивідуальна непереносимість (при печінковій або нирковій недостатності, пухлинах, у дитячому віці, при алкоголізмі та деяких інших проблемах треба виявляти обережність). Форми випуску: крем і таблетки.

Мазь «Себозол». Основна речовина в даному випадку – кетоконазол. Вона показана при мікозах нігтів ніг і рук, ураженнях стопи, волосистої частини голови та інших ділянок тіла. Протипоказана вона при лактації, підвищеній чутливості до компоненту, в період виношування. Форми випуску: мазь і шампунь.

Мазь «Мікозорал». Активна речовина – кетоконазол. Інші форми випуску – пігулки і шампунь. Показано засіб при поширенні грибка на пальцях ніг і рук, поверхні стопи, нігтях, складках шкіри, при лишаї. До протипоказань відносять ушкодження шкіри в оброблюваних зонах і непереносимість речовин. Під час лактації та вагітності використання можливе, але після консультації трихолога і при необхідності.

«Екодакс». В якості основного активного компонента виступає еконазол, що володіє широким спектром дії і знищує більшість патогенних мікроорганізмів. З допомогою цього препарату може проводитися лікування ураження шкірних покривів ніг, рук, волосистої частини голови, в тому числі й ускладнені бактеріальними інфекціями. Препарат протипоказаний при пошкодженнях шкіри, при непереносимості еконазолу. Не слід їм лікувати дітей молодше вісімнадцяти років.

«Фундизол». Крем виготовлений на основі рослинних екстрактів, окису цинку, саліцилової кислоти і деяких інших компонентів. Він показаний при грибкових ураженнях і протипоказаний при чутливості до вхідних в нього речовин, лактації та у період виношування дитини.

Ністатинова мазь. Її основною речовиною є ністатин, нею можна лікувати грибкові ураження шкіри і слизових. Мазь протипоказана при непереносимості тих чи інших компонентів. Вірогідні побічні дії, наприклад, кропив’янка, почервоніння шкіри, гіперемія оброблених ділянок.

«Тербікс» продається у формі спрею, розчину для місцевого використання, крему і гелю. Основним компонентом є тербінафін. Цей препарат показаний при різних мікозах, лишаї та кандидозах, протипоказаний при гіперчутливості до окремих речовин складу та до дванадцяти років. При вагітності, під час грудного вигодовування варто проводити лікування вкрай обережно.

Як вибрати відповідний препарат?

Враховуйте форму випуску, вибирайте найбільш зручну у вашому випадку. Але лікування грибка ніг, особливо стопи, бажано проводити, використовуючи крем або мазь. Це дозволить домогтися максимального проникнення речовин у тканини і додаткового зволоження шкіри (вона часто лущиться).

Навіть найефективніший засіб може не підійти саме вам. Ймовірно, мікроорганізми просто нечутливі до його активних компонентів. І щоб вибрати дієвий препарат, бажано звернутися до лікаря і попросити його провести аналіз. Так фахівець зможе визначити конкретного збудника і призначити відповідний засіб.

Щоб лікувати грибок пальців ніг або стопи успішно і досягти результатів, треба дотримуватися інструкції: дозування, спосіб використання, тривалість повного курсу, заходи безпеки. Тільки тоді лікування буде дієвим.

Купуйте протигрибкові препарати тільки в аптеках, але при цьому звертайте увагу на термін придатності, після їх закінчення властивості речовин втрачаються (а деякі стають шкідливими).
Мазь або крем потрібно добре втирати в оброблювану поверхню, щоб компоненти проникли в тканини.

Поділись


Новини партнерів