Чи пов’язане виникнення папілом з паразитами в організмі

Папіломи і паразити

Деякі люди навіть думки не допускають про наявність паразитів в своєму організмі. Дійсно, паразитарні інвазії вважаються долею неблагополучних сімей, безпритульних людей. Але насправді все зовсім інакше. Згідно зі статистикою, представленою Всесвітньою організацією охорони здоров’я, паразитами заражено від 85% до 95% населення планети. І ці дані достовірні, хоча і невтішні і здаються неправдоподібними. Багато хто навіть не здогадуються про те, що є господарями істот, що харчуються тканинами людських органів або вживаною їжею.

Відомо безліч найрізноманітніших видів паразитів, і вони відрізняються як за розмірами, так і за місцями проживання та іншими критеріями, таким як особливості життєвого циклу і харчування. Одна людина може бути носієм відразу декількох різновидів, загальна кількість яких часом досягає 50 чи навіть 100. Розміри варіюються від мікроскопічних (деякі мікроорганізми можуть бути виявлені тільки під мікроскопом, причому при багаторазовому збільшенні) до значних (довжина кишових червів досягає декількох метрів!).

«Непрохані гості» можуть оселитися практично в будь-якому органі. Найбільш улюбленим серед найпоширеніших видів є кишечник, адже в ньому так багато місця. Але успішно «обживаються» й інші органи шлунково-кишкового тракту, в тому числі і печінка. Також паразити мешкають і в інших місцях, часом несподіваних: легенях, м’язових тканинах, суглобах, серці, в очах і навіть в крові.

Є і ще один невтішний факт: приблизно 9 з 10 випадків контактів з паразитами закінчується зараженнями. Тобто якщо ви зустрінетеся з такими істотами, то з імовірністю, що дорівнює 90%, станете господарем, нічого про це не знаючи.

Причини появи паразитів

Паразити потрапляють в людський організм ззовні. Найбільш поширений шлях зараження – харчовий, тобто пов’язаний з вживанням заражених продуктів або води. Причому зовсім необов’язково їсти сире м’ясо, деякі мікроорганізми витримують як знижені, так і підвищені температури і тому можуть бути присутні в готових напівфабрикатах або м’ясних продуктах: у фарші, котлетах, ковбасах, сардельках, сосисках. Але все ж найбільш поширеною причиною зараження є недостатня термічна обробка.

Інший шлях зараження – побутовий, передбачає використання загальних предметів особистої гігієни і побуту, речей. Так, яйця деяких паразитів можуть виходити з людського організму і потрапляти в навколишнє середовище, це своєрідний механізм ефективного розмноження, поширення та освоєння нових територій (в одній людині численної популяції може стати тісно). Вони потрапляють на різні предмети, і якщо ними користується декілька осіб, то цілком може статися зараження.

Існує і так званий орально-фекальний механізм зараження. Найчастіше він пов’язаний з домашніми тваринами. Так, паразити та їх яйця можуть бути присутніми на шерсті вихованця. І якщо господар часто обнімає і цілує чотириногого друга і при цьому не дотримується правил профілактики паразитарних інвазій, то шкідники цілком можуть проникнути і в його організм через рот.

Симптоми присутності паразитів

Як зрозуміти, що в організмі присутні паразити? Яких-небудь специфічних проявів немає, і тому дуже часто вони довгий час залишаються непоміченими і продовжують заподіювати шкоди здоров’ю, причому колосальної і іноді непоправної. Але все ж якщо прислухатися до себе, то деякі симптоми можна виявити.

Симптоми присутності паразитів

Отже, як зрозуміти, що у вашому організмі є паразити? Прояви можуть бути наступними:

Запори. З ними стикаються багато, але напевно ніхто не знає, що така ознака пов’язаний саме з присутністю в організмі паразитів. Вони можуть мати значні розміри або присутні в кишечнику у величезних кількостях, тим самим блокуючи деякі відділи і перешкоджаючи нормальному і природному просування і виведення калових мас. Майже всі починають переглядати раціон харчування, приймати проносні засоби, але всі ці заходи марні.

Пронос. Пов’язуючи таку ознаку з нетравленням або вживанням зіпсованих або несвіжих продуктів, багато помиляються. Присутні в кишечнику паразити можуть синтезувати гормоноподібні речовини простагландини, які накопичуються в організмі і провокують виведення хлоридів і натрію. І це може викликати розрідження калових мас і почастішання актів дефекації.

Синдром роздратованого кишечника. Відомо, що таке захворювання, яке, до речі, було відкрито відносно недавно, діагностується в багатьох. Але не всі знають, що основною його причиною є як раз паразитарні інвазії. Ті чи інші шкідники можуть впроваджуватися в слизові оболонки і тим самим значно дратувати. Не варто забувати і про токсичні продукти життєдіяльності, які також можуть провокувати запалення кишкових стінок і посилення їх перистальтики.

Здуття живота, підвищене газоутворення, метеоризм. По-перше, паразити можуть сильно дратувати кишкові стінки, і через активні скорочення з’явиться відчуття розпирання. По-друге, присутність шкідників порушує механізм переробки їжі. У підсумку вона не засвоюється повноцінно, починає гнити, а це викликає утворення газів.

Алергічні реакції. Організм може відреагувати на присутність «непрошених гостей» небажаними реакціями. Крім того, погіршують ситуацію і численні продукти життєдіяльності шкідників, які потрапляють в кров і розпізнаються як алергени. І тому часто у заражених людей виникають шкірні захворювання алергічного характеру (дерматит, екзема) або бронхіальна астма (особливо якщо мікроорганізми знаходяться в легенях).

Анемія. Певні види паразитів або мешкають в крові, або харчуються містяться в ній поживними речовинами (наприклад, проникаючи в глибокі шари тканин). І при нестачі деяких компонентів цілком може розвинутися анемія.

Неврологічні проблеми теж можуть зв’язуватися з паразитарними інвазіями. А справа в тому, що продукти життєдіяльності шкідників (іншими словами, їх фекалії) отруюють весь організм в цілому і нервову систему, зокрема. Через це у зараженої людини з’являються підвищена нервова збудливість, перепади настрою, нервозність, агресія. Нерідкі і проблеми зі сном, особливо безсоння. А у деяких відзначається бруксизм, тобто мимовільне скреготіння зубами в нічний час.

Біль у м’язах або суглобах. Вони є дуже поширеними, але практично ніхто не думає про те, що така ознака пов’язана саме з паразитарними інвазіями. Між тим, ті чи інші шкідники в пошуках безпечних і сприятливих місць проживання селяться саме в м’язових тканинах або навіть суглобових капсулах, провокуючи їх запалення.

Проблеми зі шкірою. Є думка, що різні новоутворення, такі як папіломи або невуси, теж пов’язані з присутністю в організмі паразитів.

Зниження імунітету. Шкідники завдають непоправної шкоди здоров’ю і порушують функціонування всіх важливих органів і систем. І особливо сильно страждає імунна система: вона працює практично на знос, постійно намагаючись позбавитися від чужорідних речовин і мікроорганізмів. У підсумку такі навантаження викликають зниження імунітету. Як наслідок, виникають часті хвороби.

Апатія, хронічна втома, сонливість, зниження працездатності, швидка стомлюваність. По-перше, паразити харчуються поживними речовинами, через що виникає їх дефіцит. По-друге, продукти життєдіяльності надають токсичну дію і буквально отруюють організм, а це також є серйозним навантаженням.

Зниження маси тіла, причому безпричинне.

Підвищений апетит. Так як паразити часто харчуються надходить в організм з їжею, то самій людині майже нічого не залишається. І організм в цілях поповнення запасів поживних речовин намагається отримати нову порцію.

У багатьох джерелах зустрічається інформація про те, що папіломи можуть розцінюватися як ознака наявності в людському організмі паразитів. Чи Так це насправді? Щоб це з’ясувати, варто вникнути в суть кожного з понять. Так як одне вже було розглянуто вище, то далі мова піде про інше.

Папіломи

Отже, що таке папіломи? Це новоутворення, що локалізуються на шкірі і представляють собою опуклі піднесення, іноді тверді на дотик. Вони можуть виглядати як бородавки або так звані висячі родимки. Останні часто з’являються в місцях підвищеного тертя, наприклад, під пахвами, на шиї. Бородавки ж зазвичай локалізуються на пальцях рук або долонях, на пальцях ніг. Але також папіломи можуть виявлятися і на внутрішніх органах.

Яка причина появи таких новоутворень? Папіломи з’являються через зараження папіломавірусом людини, який налічує декілька різновидів. Заразитися можна побутовим або статевим шляхом, а також збудники можуть проникати через пошкодження шкірних покривів.

Є дані, що папіломавірусом заражено близько 95-98% людей. Але він довгий час може «спати» в організмі людини, тобто ніяк себе не проявляти. Але якщо відбудуться порушення в роботі імунної системи, то збудники активізуються, і тоді почнуть проявлятися явні симптоми захворювання, найпоширеніші серед яких – папіломи.

Але який зв’язок між паразитами і новоутвореннями на шкірі? Паразитарні інвазії часто провокують зниження імунітету, через що папіломавірус може активізуватися. І саме тому у заражених паразитами людей часто присутні папіломи.

Поділись


Новини партнерів