Чому випадають брови і як з цим боротися

Випадіння брів

Брови – це дуже важлива частина обличчя, тому вони повинні виглядати доглянутими і виразними. Але як бути, якщо вони не такі привабливі, як хотілося б? Найбільш частою проблемою є рідкісні волоски. А чому випадають брови? У цьому варто розібратися.

Причини випадіння брів можуть бути наступними:

Авітаміноз. Стан шкірних покривів та волосся, в тому числі і бровных, залежить від харчування, точніше, від корисних речовин, що надходять в організм разом з їжею. І особливо важливі залізо, цинк, вітаміни Е, А і групи В, а також кальцій. Дефіцит даних компонентів може спровокувати появу неприємних симптомів.

Алергічні реакції, наприклад, на деякі продукти харчування, а також на використовувані косметичні або гігієнічні засоби (гелі для вмивання, олівці або туші для брів і так далі). Проявлятися алергія може у вигляді лущення, свербіння, надмірної сухості.

Анемія. Так, дефіцит заліза в організмі і, як наслідок, зниження рівня гемоглобіну теж можуть стати причиною випадання брів. Гемоглобін забезпечує транспортування кисню (в тому числі і до волосяних фолікулів), і якщо його не вистачає, то волоски можуть випадати.

Деякі захворювання внутрішніх органів, впливають на обмінні процеси і, відповідно, на живлення волосяних цибулин і стан шкірних покривів. Насамперед, до них відносяться хвороби щитовидної залози та органів шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет. Але розглянутий симптом може бути викликаний і деякими аутоімунними захворюваннями, такими як червоний системний вовчак.

Інфекційні дерматологічні захворювання, наприклад, лишай, мікози і так далі. Збудники цих хвороб можуть бути найрізноманітнішими, серед них зустрічаються як грибки або бактерії, так і віруси.

Паразити. Частою причиною випадіння брів, лущення шкірних покривів, свербежу та інших симптомів є кліщ демодекс, який викликає демодекоз (в народі він іменується коростою). Але до появи неприємних ознак може призвести активність інших паразитів, наприклад, вошей.

Хронічні шкірні хвороби, такі як псоріаз і екзема. Вони можуть вражати не тільки дерму, але і волосяні фолікули, позбавляючи їх харчування або навіть руйнуючи. При локалізації симптомів на обличчі в патологічні процеси можуть залучатися і брови.

Можливі причини випадіння брів

Неправильна або груба корекція брів. Якщо ви недавно коригували форму і робили це неграмотно, то волоски можуть випадати саме з цієї причини. Ослаблення або пошкодження волосяних цибулин може бути спровоковано частими вищипуваннями, татуажем та іншими коригуючими процедурами.

Неправильний догляд, наприклад, використання невідповідних або неякісних косметичних або гігієнічних засобів, часті механічні дії і так далі.

Алопеція нерідко призводить до випадання волосся не тільки на голові, але і на обличчі або тілі.

Часті стреси, підвищені психічні або фізичні навантаження можуть порушувати живлення і, відповідно, функціонування волосяних фолікулів.

Гормональні порушення також можуть спровокувати випадання.

Прийом деяких препаратів. Якщо в інструкції серед можливих побічних явищ зазначено і випадання волосся, робити що-небудь до припинення курсу лікування марно.

Як зупинити випадіння брів?

Вибирайте тільки якісні і відповідні косметичні та гігієнічні засоби, відповідально ставитеся до їх купівлі. В складі не повинно бути ніяких шкідливих або агресивних речовин, таких як спирт, ланолін, парабени.

Робити корекцію слід обережно і правильно. Так, не варто робити брови надмірно тонкими, адже актуальні більш об’ємні і виразні форми. Крім того, вищипувати волоски слід у напрямку їх росту, щоб не травмувати фолікули.

Дуже важливо правильно харчуватися. У раціоні повинні бути присутніми морська риба, боби, рослинні олії, горіхи, злакові зернові та молочні продукти, яблука, морква, морепродукти, субпродукти (особливо печінка), зелень, яйця. При авітамінозі лікар може порекомендувати прийом мультивітамінних комплексів або спеціалізованих препаратів з високим вмістом тих чи інших мінералів та вітамінів.

Якщо причиною випадіння брів стала алергія, то виключіть будь-які контакти з алергенами. Але робити це варто тільки після того, як будуть точно визначені речовини, що провокують розвиток небажаних реакцій. У деяких випадках може знадобитися застосування місцевих протиалергічних засобів або ж прийом антигістамінних препаратів широкого спектру дії.

Слідкуйте за своїм здоров’ям і регулярно відвідуйте лікаря, щоб будь-які порушення виявляти і усувати на ранніх етапах.

Використовуйте спеціалізовані засоби по догляду, наприклад, зміцнюючі гелі для брів.

Можна скористатися і перевіреними домашніми рецептами. І особливо ефективні олії, наприклад, реп’яхова, оливкова, мигдальна, касторова, олія виноградних кісточок. Ними рекомендується обробляти як самі волоски, так і шкірні покриви, наносьте склад з допомогою ватної палички або ж щіточки-аплікатора, що залишилася від використаної туші (вона забезпечить додатковий масаж, що дуже корисно). Робити такі процедури бажано щодня. Можна використовувати також морквяний сік, рідкі розчинні вітаміни, ефірні олії, сік алое та інші корисні для волосся і шкіри компоненти.
Інфекційні або паразитарні захворювання вимагають специфічного лікування. При інфекціях призначаються фунгіцидні (протигрибкові), противірусні або антибактеріальні засоби, як правило, для зовнішнього застосування (при серйозних ураженнях може знадобитися прийом медикаментів широкого спектру дії). При паразитарних хворобах рекомендуються протипаразитарні препарати.

Хронічні дерматологічні хвороби потребують лікування, яке дозволить досягти ремісії і усунути всі прояви.

Призначати терапію повинен лікар, але зазвичай застосовуються місцеві засоби, в тому числі і гормональні.
Уникайте надмірних навантажень і стресів, ведіть здоровий і активний спосіб життя.

Поділись


Новини партнерів