Медики назвали популярні продукти, які повільно вбивають наш організм

Нам весь час нав’язують думку, що в нашому раціоні обов’язково повинні бути овочі та фрукти. І ми намагаємося слідувати рекомендаціям, забуваючи, що іноді корисне може бути небезпечним. І про це нам час від часу нагадують медики.

В овочах і фруктах багато корисних речовин – це і вітаміни, і клітковина, і мікроелементи, без яких наш організм не може функціонувати повноцінно. Але все ж до їх вживання варто ставитися серйозно і пам’ятати, що іноді в корисних продуктах може таїтися небезпека. Експерти вирішили розповісти про це на сторінках журналу «Телеграф». Вони запевняють, що якщо безвідповідально ставитися до вживання цих популярних продуктів, це загрожує отруєнням.

Так, наприклад, фахівці кажуть, що небезпека може підстерігати під час вживання картоплі. Якщо ці плоди зберігалися неправильно і піддавалися тривалому впливу сонячних променів, у них утворюються небезпечні речовини, такі як глікоалкалоїд соланін. Саме він надає картоплі того неприємного зеленого відтінку. Під час очищення такої картоплі зелені ділянки потрібно зрізати. Якщо ж не виходить і зеленню покрита значна частина плода, краще його викинути.

Картопля у полі

У список корисних плодів, вживання яких може стати небезпечним, медики внесли і яблука. Тут головна небезпека може наздогнати людей, які люблять їсти ці фрукти з кісточками. У яблучних кісточках міститься ціанід – дуже сильна отрута, яку часто використовують для знищення гризунів, стверджують вчені. Тому кісточки від яблук краще викидати. До речі, шкірку яблук, які росли на фермерських господарствах, теж їсти не рекомендують, тому що саме в ній зберігається велика кількість пестицидів і нітратів.

Яблука можуть бути небезпечними

Небезпечними також є кісточки від абрикосів, вишень і слив. У них міститься синильна кислота – природна отрута, яка виробляється деревом для захисту плодів від різних шкідників. Якщо ж ти не їси кісточки, але любиш балувати сімейство заготовленим на зиму компотом із цих кісточкових плодів, варто пам’ятати, що термін зберігання їх лише рік, бо сильна кислота починає виділятися в напій. Вживання такого «компоту» загрожує травленню. Особливо чутливі до синильної кислоти маленькі діти.

Вишневий компот у банці

До речі, саме з цієї ж причини не варто малюкам до 4-5 років пропонувати мигдальні горіхи. У них є незначна кількість мигдальної кислоти. І не дивуйся, якщо чуєш, що навіть дорослим можна їсти лише жменю мигдалю на день, не дивлячись на величезний послужний список корисних властивостей цього виду горіхів.

Джерело

Поділись


Новини партнерів