Ця шкідлива звичка виявилася небезпечною для кишечника

Тютюнова продукція крім шкоди серцево-судинній системі і небезпеки розвитку онкології несе в собі загрозу і для кишечника. Вона може збільшити ризик розвитку хвороби Крона.

Хвороба Крона – хронічне запальне захворювання кишечника, яке впливає на слизову оболонку травного тракту, викликаючи сильний біль.

Куріння також збільшує рівні CD4 + Т-клітин в організмі (різновиди лейкоцитів), який виробляють інтерферон-гамма. Цей тип білка пов’язаний із запальними процесами.

Ці білі кров’яні клітини, активовані сигаретним димом у легенях, переміщаються в товсту кишку, де здатні викликати коліт, запалення товстої кишки, що нагадує хворобу Крона.

«Найчастіше, це відбувається у людей з реактивною хворобою дихальних шляхів (бронхіальний спазм). Це дозволяє припустити, що запалення в легенях пов’язано із запаленням в кишечнику », – стверджують експерти.

За їх словами, курці з захворюваннями кишечника знаходяться в особливій групі ризику.

Вчені провели дослідження на мишах і відзначають, що при попаданні тютюнового диму в організм підвищується рівень слизу і запалення в товстій кишці. Крім того, можуть виявлятися кров’янисті виділення в фекаліях.
Джерело

Поділись


Новини партнерів